UWAGA!

Kara dla Canal+ Cyfrowy

 
Elbląg, Kara dla Canal+ Cyfrowy

Wczoraj  (27 sierpnia) Prezes UOKiK nałożyła na Canal+ Cyfrowy karę w wysokości ponad 200 tys. zł za kampanię reklamującą promocyjną ofertę, która wprowadzała konsumentów w błąd. Osoby poszkodowane przez przedsiębiorcę, które chcą dochodzić swoich praw, mogą skorzystać z porad miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów.

Canal+ Cyfrowy zajmuje się m.in. odpłatnym udostępnianiem kanałów telewizyjnych. W lutym 2011 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął przeciwko spółce postępowanie. Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudziły telewizyjne spoty oraz ulotki dostępne w punktach dystrybucyjnych, w których informowano o akcji promocyjnej, w ramach której wszystkim obiecywano m.in. bezpłatny dostęp do kanałów CANAL+ i HBO. 
       W wyniku postępowania ustalono, że kampania reklamowa wprowadzała w błąd, ponieważ z promocji nie mogli skorzystać konsumenci, który wykupili najtańszy pakiet kanałów telewizyjnych oferowanych przez spółkę. Zgodnie z prawem każdy przedsiębiorca ma obowiązek w sposób pełny, rzetelny i prawdziwy informować o oferowanych towarach lub usługach.
       Za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów Prezes UOKiK nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości 235 266 zł. Decyzja nie jest prawomocna, jednak przedsiębiorca może odwołać się do sądu.
      
       Gdzie skorzystać z pomocy prawnej?
       W przypadku indywidualnego sporu z przedsiębiorcą konsumenci mogą zwrócić się o bezpłatną poradę do miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów:
       Miejski Rzecznik Konsumentów - ul. Łączności 1; 82-300 Elbląg; tel. 55 239 34 56
      
lub Powiatowy Rzecznik Konsumentów - ul. Saperów 14a; 82-300 Elbląg; tel. 55 239 49 27; e-mail: rzecznikkonsumentow@powiat.elblag.pl lub zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 800 007 707.
       Z bezpłatnej pomocy ekspertów można skorzystać także wysyłając pytania na adres porady@dlakonsumentow.pl, który obsługuje Stowarzyszenie Konsumentów Polskich.
      
       Źródło: UOKiK
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama