UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Reklamowanie produktów spożywczych

Elbląg, Produkty spożywcze możemy reklamować, gdy ich wygląd odbiega od normy mimo aktualnego terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości
Produkty spożywcze możemy reklamować, gdy ich wygląd odbiega od normy mimo aktualnego terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości (fot. PS)

Pewnie z ust niejednej Pani domu padło już podczas przygotowywania potraw niecenzuralne słowo, gdy np. ser zamiast białego jest zielony i trafia nie do sernika, a prosto do kosza. Jeżeli zdarzy nam się kupić produkt, który w swoim wyglądzie odbiega od normy mimo aktualnego terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości, nie wahajmy się i udajmy się do sprzedawcy w celu złożenia reklamacji.

Odpowiedzialność z tytułu niezgodności towaru żywnościowego z umową zgodnie z art. 9 ust 2 ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2002 Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.) regulowana jest przez Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 30 stycznia 2003 r. w sprawie terminów zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzeniu niezgodności towaru żywnościowego z umową (Dz. U. z 2003 Nr 31, poz. 258).
       Kupujący traci uprawnienia z tytułu niezgodności towaru żywnościowego z umową, jeżeli nie zawiadomi o tym sprzedawcy niezwłocznie po stwierdzeniu nieprawidłowości, jednak nie może stać się to później niż:
       – w terminie trzech dni od dnia otwarcia opakowania w przypadku towaru paczkowanego, oznakowanego terminem przydatności do spożycia lub datą minimalnej trwałości lub takiego, dla którego nie określa się daty minimalnej trwałości albo terminu przydatności do spożycia,
       – w terminie trzech dni od dnia sprzedaży lub otrzymania towaru – w przypadku towaru sprzedawanego luzem, odmierzanego w miejscu zakupu lub dostarczanego do miejsca zamieszkania kupującego.
       Zawiadomienie o stwierdzeniu niezgodności z umową powinno nastąpić nie później niż przed upływem daty minimalnej trwałości towaru lub terminu jego przydatności do spożycia. Warunek ten nie dotyczy oczywiście towarów, dla których nie została ustalona data minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia.
      
      
Ewelina Antczak-Bobińska, IH Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama