UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozlicz swój PIT już teraz

 
Elbląg, Rozlicz swój PIT już teraz

Do końca akcji zeznań pozostało 74 dni, termin składania rozliczenia rocznego za 2012 rok na formularzach PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39 upływa 30 kwietnia 2013 r. Przypominamy o sposobach na złożenie rozliczenia rocznego.

Wypełnione zeznania można:
       - przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego
       - złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) PIT-36 i PIT-36L (literka N z automatu wydającego bilety)
       - przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl
      
       Aby rozliczyć i wysłać swój PIT przez Internet wystarczy 5 kroków:
       1. wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
       2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka – Formularze, a następnie wypełnij,
       3. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2011 r.,
       4. wyślij dokument,
       5. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.
       System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy a Twoje zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.
       W 2012 roku z możliwości przesłania deklaracji drogą elektroniczną skorzystało ponad 2 mln podatników.
      
       Dla osób zainteresowanych złożeniem rozliczenia drogą elektroniczną Urząd Skarbowy w Elblągu zorganizował szkolenia praktyczne „Poniedziałki i piątki z E-pitami”. W dniach 15,18,22,25 lutego oraz 4, 8,11,15,18,22 marca pracownik urzędu przedstawi praktyczny sposób przesłania rozliczenia rocznego oraz osobom zainteresowanym pomoże wypełnić i przesłać PIT drogą elektroniczną. W tym celu należy przygotować dokumenty niezbędne do rozliczenia (np. PIT-11 otrzymany od pracodawcy). Szkolenia odbędą się w siedzibie urzędu, ul. Mickiewicza 43, pokój nr 14 (piwnica) o godz. 14.30.
      
Aneta Dziemidowicz, rzecznik Urzędu Skarbowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pitu Pitu rozlicz się tylko jak ja ja nie mogę doprosić się od swojego pracodawcy Pit-a bo cały czas mi mówi że ma jeszcze czas.
 • Mam pytanko, w tym roku będę rozliczać się pierwszy raz. Chciałbym zrobić to przez internet, jednak napisaliście, że przy rozliczaniu przez internet trzeba podać dane z poprzedniego rozliczenia celem weryfikacji. Czy mam rozumieć, że pierwsze rozliczenie nie może być elektroniczne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł Kierznikiewicz(2013-02-15)
 • Osoba, która bedzie składała swoje rozliczenie pierwszy raz równiez może przeslac je elektronicznie Zaintersowanych rozliczeniem przez internet zapraszam na szkolenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aneta dziemidowicz(2013-02-15)
 • ja się rozliczyłem w ten poniedziałek przez internet, a we czwartek już mieliśmy z żoną zwrot podatku :) oczywiście rozliczenie za pomocą e-deklaracje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podatnik(2013-02-15)
 • a ja złożyłem wcześniej i nie dostałem zwrotu, oczywiście też e-deklarację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2 podatnik(2013-02-18)
 • do p. Pawła: wystarczy mieć kopię złożonej w ubiegłym roku deklaracji (nieważne, czy była złożona elektronicznie, czy papierowo). Aby potwierdzić rozliczenie elektroniczne za rok 2012,potrzebne jest przepisanie jednej liczby z deklaracji za rok 2011: kwota przychodu osiągniętego przez podatnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Magda...(2013-02-21)
Reklama