UWAGA!

Rozlicz swój PIT już teraz

 
Elbląg, Rozlicz swój PIT już teraz

Do końca akcji zeznań pozostało 74 dni, termin składania rozliczenia rocznego za 2012 rok na formularzach PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39 upływa 30 kwietnia 2013 r. Przypominamy o sposobach na złożenie rozliczenia rocznego.

Wypełnione zeznania można:
       - przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego
       - złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) PIT-36 i PIT-36L (literka N z automatu wydającego bilety)
       - przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl
      
       Aby rozliczyć i wysłać swój PIT przez Internet wystarczy 5 kroków:
       1. wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
       2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka – Formularze, a następnie wypełnij,
       3. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2011 r.,
       4. wyślij dokument,
       5. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.
       System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy a Twoje zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.
       W 2012 roku z możliwości przesłania deklaracji drogą elektroniczną skorzystało ponad 2 mln podatników.
      
       Dla osób zainteresowanych złożeniem rozliczenia drogą elektroniczną Urząd Skarbowy w Elblągu zorganizował szkolenia praktyczne „Poniedziałki i piątki z E-pitami”. W dniach 15,18,22,25 lutego oraz 4, 8,11,15,18,22 marca pracownik urzędu przedstawi praktyczny sposób przesłania rozliczenia rocznego oraz osobom zainteresowanym pomoże wypełnić i przesłać PIT drogą elektroniczną. W tym celu należy przygotować dokumenty niezbędne do rozliczenia (np. PIT-11 otrzymany od pracodawcy). Szkolenia odbędą się w siedzibie urzędu, ul. Mickiewicza 43, pokój nr 14 (piwnica) o godz. 14.30.
      
Aneta Dziemidowicz, rzecznik Urzędu Skarbowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pitu Pitu rozlicz się tylko jak ja ja nie mogę doprosić się od swojego pracodawcy Pit-a bo cały czas mi mówi że ma jeszcze czas.
 • Mam pytanko, w tym roku będę rozliczać się pierwszy raz. Chciałbym zrobić to przez internet, jednak napisaliście, że przy rozliczaniu przez internet trzeba podać dane z poprzedniego rozliczenia celem weryfikacji. Czy mam rozumieć, że pierwsze rozliczenie nie może być elektroniczne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł Kierznikiewicz(2013-02-15)
 • Osoba, która bedzie składała swoje rozliczenie pierwszy raz równiez może przeslac je elektronicznie Zaintersowanych rozliczeniem przez internet zapraszam na szkolenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aneta dziemidowicz(2013-02-15)
 • ja się rozliczyłem w ten poniedziałek przez internet, a we czwartek już mieliśmy z żoną zwrot podatku :) oczywiście rozliczenie za pomocą e-deklaracje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podatnik(2013-02-15)
 • a ja złożyłem wcześniej i nie dostałem zwrotu, oczywiście też e-deklarację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2 podatnik(2013-02-18)
 • do p. Pawła: wystarczy mieć kopię złożonej w ubiegłym roku deklaracji (nieważne, czy była złożona elektronicznie, czy papierowo). Aby potwierdzić rozliczenie elektroniczne za rok 2012,potrzebne jest przepisanie jednej liczby z deklaracji za rok 2011: kwota przychodu osiągniętego przez podatnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Magda...(2013-02-21)
Reklama