UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skarga do rzecznika

W jaki sposób sformułować skargę do Biura Rzecznika Spraw Obywatelskich?

Pytanie:
     Mam pytanie odnośnie instytucji Rzecznika praw obywatelskich. Mój znajomy został skazany za rzecz, której nie zrobił. Sąd nie wziął pod uwagę bardzo wielu okoliczności i chyba wiem, dlaczego tak uczyniono. Otóż człowieka tego przez 4 miesiące trzymano w zakładzie karnym, podejrzewam, że sąd zdawał sobie sprawę z tego, że w razie uniewinnienia człowiek będzie dochodził swoich praw i odszkodowania za niesłuszne przetrzymywanie. Znajomy pragnie jedynie sprawiedliwości, gdyż nie chce nosić takiego ciężaru, prosił, abym napisała mu pismo do Rzecznika w formie skargi, proszę o poradę jak to zrobić. Wiem, że kasacja nie wchodzi tu w grę, jak mu pomóc???
     Pozdrawiam Joanna
     
     Odpowiedź:
     Skarga do Rzecznika praw obywatelskich nie musi spałniać ściśle określonych wymogów formalnych - należy w jej treści wyraźnie wskazać czego dotyczy i sprecyzować swoje zarzuty. Adres biura RPO można znaleźć w Internecie. Jako wysoce wątpliwe należy jednak uznać wymierzanie przez sąd kary mającej na celu tylko i wyłącznie uniemożliwienie skazanemu występowania z roszczeniami odszkodowawczymi.
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki i Kancelaria Radcy Prawnego Kamil Marciniak
     
     
     Strona internetowa Biura Rzecznika Praw Obywatelskich znajduje się pod adresem: http://www.brpo.gov.pl/
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Joanna jest naiwną romantyczką, która wierzy przestępcy i podejmuje się zadań skazanych na niepowodzenie
 • Dziękuję za odpowiedz.Co się tyczy wyroków serwowanych przez nasz Sąd jestem nieco odmiennego zdania jak Pan Radca Prawny,niestety mam ku temu istotne powody. Do mojego przedmówcy ,nie jestem romantyczką ,wprost przeciwnie ,bardzo twardo "stąpam po ziemi" wiem,że jeśli ma się dość siły i determinacji aby powalczyć o swoje racje ,to musi się udać.Wiem z własnego doświadczenia,że człowiek nie może pokornie przyjmować wyroków ( nieważne jakiej instancji) o ile taki wyrok jest przejawem niesprawiedliwości.Większość naszego społeczeństwa jest już tak umordowana prozą codziennego życia,że nie ma siły aby dochodzić swoich racji,a właśnie na takich ludziach najbardziej "uzywają"sobie wszelkiego typu urzędy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanna(2003-11-12)
 • Jeszcze jedno,otóż człoweik o którym mowa nie jest przestępcą,tego jestem pena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanna(2003-11-12)
 • Najmilsza Joanno problem winy i kary Pani znajomego nie mogę rozstrzygnąć z tej prostej przyczyny, że nie znam faktów ale jak mówią znawcy problematyki penitencjarnej "więzienia są pełne niewinnych ludzi"... Niemniej Pani determinacja budzi szacunek i przywraca wiarę w ludzką bezinteresowność. Kłaniam się nisko.
 • W zakładzie PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO HANDLOWE ANDRZEJ DUDZIŃSK1 82-300 Elbląg, ul.Suwalska 50 nabyłem pomkę paliwową do samochodu. Po tygodniu działania zepsuła się a samochoód stanął Uzyskałem od właściciela firmy takie oświadczenie: Informuję, że w dniu 10 listopada sprzedałem Panu .......pompkę nową paliwową za kwotę 350 zł informując ,że jeśli nie zostanie zamontowana w specjalistycznym zakładzie nie zostanie udzielona gwarancja. W dniu 17 listopada 2003 r klient przyjechał z wymontowaną pompką twierdząc, .że jest wadliwa. Zgodnie z powyższym gwarancji nie uwzględniłem. Powyższe wydaje się na prośbę klienta. Ostrzegam przed tą firmą z dwóch powodów: 1. Sprzedaje towar bez gwarancji 2.gwarancję 6 miesięczną proponuje z chwilą montażu części u siebie z zasady za dwa razy wyższą cenę. 3. Nie mam pojęcia jak dochodzić swoich spraw do kogo się zwrócić w sprawie nieuczciwego sprzedawcy części do samochodu...pomijam fakt że tą część rachunku..tylko to oświadczenie na piśmie
 • Do Krisa w sprawie nieszczęsnej pompki musi Pan się zgłosić do rzecznika konsumenta w Urzędzie Miejskim, na pewno Panu pomogą, to co Pana spotkało jest niezgodne z Ustawą o Sprzedaży Konsumenckiej. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Iskierka(2003-11-25)
Reklama