UWAGA!

Ubezpieczyciel zwleka

2005-05-23
12:15

"W połowie lutego miałam kolizje samochodową. Sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył mojego pojazdu. Jednakże ubezpieczalnia, w której sprawca jest ubezpieczony nie wypłaciła mi jeszcze odszkodowania za poniesione straty - napisała Pani Anna.

Pytanie: W połowie lutego miałam kolizje samochodową. Sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył mojego pojazdu. Wezwałam policję, sprawca został ukarany mandatem, jednakże ubezpieczalnia, w której sprawca jest ubezpieczony (...) nie wypłaciła mi jeszcze odszkodowania za poniesione straty. Dzwoniłam do nich 2 tygodnie temu powiedziano mi, że pieniądze zostały wysłane, jednakże zaniepokojona, iż nie otrzymałam ich jeszcze zadzwoniłam ponownie i poinformowano mnie, że muszą się jeszcze zastanowić, czy wypłacą mi pieniądze. Czy jest taka możliwość, że nie otrzymam tych pieniędzy? Poniosłam także koszty zamówienia lawety, gdyż samochód nie nadawał się do jazdy. Czy należą mi się odsetki za zwłokę? Co powinnam zrobić, by uzyskać zwrot poniesionych kosztów i otrzymać odszkodowanie? Samochód jest moją jedyną możliwością dojazdu do pracy! Proszę o pomoc!
     
     
     Odpowiedź: Należy się Pani pełne odszkodowanie w ramach OC sprawcy od ubezpieczyciela, łącznie z kosztem użycia lawety. Termin na dokonanie wypłaty odszkodowania wynosi 30 dni. Konieczne jest oczywiście zwrócenie się na piśmie o wypłatę odszkodowania, rozumiem też, że zdarzenie zostało udokumentowane. Jeżeli udokumentuje Pani używanie w okresie naprawy samochodu zastępczego - też zwrot tych kosztów się Pani należy. Jeżeli ubezpieczyciel odmówi wypłaty lub nie wywiąże się z 30-dniowego terminu, może (a nawet powinna) Pani wystąpić z pozwem przeciwko niemu do sądu.
     
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama