UWAGA!

Uważaj na oszustów!

Elbląg, Oszuści działają m.in. za pomocą metody "na wnuczka"
Oszuści działają m.in. za pomocą metody "na wnuczka" (fot. KMP Elbląg)

Oszuści odwiedzając mieszkania potencjalnych ofiar mogą podawać się za: pracowników socjalnych, handlarzy, inkasentów, a nawet członków dalekiej rodziny. Zawsze jednak w tych przypadkach chodzi o jedno - o pozyskanie naszych pieniędzy lub wartościowych przedmiotów. Policja ostrzega.

Oszuści posuwają się do najróżniejszych sposobów, aby zdobyć nasze zaufanie, a w konsekwencji pieniądze. Ofiarami takiego procederu padają zazwyczaj ludzie starsi. Policja ostrzega przed kupowaniem przedmiotów od obcych osób odwiedzających nasze mieszkania.
       Mechanizm działania oszustów jest następujący: obca osoba powołuje się na znajomość z naszą rodziną, zdobywa zaufanie, a następnie prosi o pieniądze, które ma przekazać naszemu znajomemu lub członkowi rodziny. Gdy otrzyma pieniądze, zazwyczaj znika bez śladu.
       Policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem takich osób do mieszkania, a także przed przekazywaniem im pieniędzy, nawet jeżeli powołują się na naszych bliskich znajomych czy też rodzinę. W razie wątpliwości co do intencji takich osób zawsze można zadzwonić po policję, która przyjeżdżając na miejsce wylegitymuje daną osobę i sprawdzi czy ma do czynienia z prawdziwą sytuacją czy też próbą wyłudzenia pieniędzy. Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
      
KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama