UWAGA!

Zdjęcie jako dowód

Czy zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym może być dowodem wykroczenia?

Pytanie:
     "Witam. Mam pytanie do Kancelarii Radcy Prawnego. Czy zdjęcie wykonane w miejscu wykroczenia aparatem cyfrowym może być dowodem w sądzie? Posiadana przeze mnie literatura nie określa tego w jednoznaczny sposób. Moje pytanie wynika z faktu, że pewnego dnia wycofałem samochodem osobowym na drogę leśną w celu zawrócenia. Natychmiast nadjechał samochód Straży Leśnej i pan komendant po wylegitymowaniu mnie zaproponował mandat karny w wysokości 1000 zł. za "wjazd do lasu", na który się nie zgodziłem. Na nic były moje tłumaczenia, że próbowałem zawrócić. Zostałem poinformowany, że sprawa trafi do Sadu grodzkiego, a następnie kontrolujący mnie pan wykonał kilka zdjęć mojego samochodu na tle lasu (aparatem cyfrowym) nie fotografując przebiegającej o metr od niego szosy. Dodam jeszcze, ze przy wjeździe do lasu nie było żadnego znaku informującego o zakazie wjazdu".
     Pozdrawiam Janusz P.
     
     Odpowiedź:
     Głównym dowodem w sprawie będzie protokół sporządzony przez Straż Leśną, względnie oświadczenie/zeznania strażnika. Materiał fotograficzny może być również dopuszczony jako materiał dowodowy, jednakże z reguły o mniejszej wadze – w przedstawionej sprawie jego znaczenie będzie raczej marginalne.
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki i Kancelaria Radcy Prawnego Kamil Marciniak
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oj Jaśko Jaśko ;) Jaki z tego morał? Sex w lesie - najdroższym sexem świata:) Powiedz chociaż jak wyszedłeś na tym zdjęciu i czy widać Ją?;))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hihi:)(2003-12-01)
 • nie kłam Jaśko, nie stałeś metr od drogi, stałeś ostro na polanie, bzyku bzyku się zachciało, żaden normalny leśnik za zawracanie cię nie ukarze, a hałas jaki robiliście aby samochód wyciągnąć z błota zasugerował mysliwym że czas wezwać straż leśną. co na tomiast do odpowiedzi kancelarii to jest ona "polityczna" czytaj wymijająca i nie wnosi żadnych rozwiązań. czyżby braki wiedzy ?
 • Każda kępa przydrożnych krzaków może być lasem jeżeli tak uzna strażnik leśny. Udowodnienie czy było się już lesie czy nie wymaga dokładnego podkładu geodezyjnego. Ponadto jeżeli reklam przy drodze nie wolno wstawiać ileś metrów od drogi bo to pas drogowy to pewnie las zaczyna się w jakiejś odległości od drogi. Jeżeli nie oznaczono jednoznacznie zakazu wjazdu to nie może on obowiązywać .Aby nie było problemu LP powinny dokładnie oznakować SWOJE tereny inaczej może się okazać że byłeś w prywatnym lesie a leśniczemu wszystko jedno. Nie daj się wrobić !!!!!!!!!!!!!
Reklama