UWAGA!

Zespół Szkół Ekonomicznych

Elbląg, Zespół Szkół Ekonomicznych

Przedstawiliśmy już tegorocznym absolwentom gimnazjów pięć elbląskich liceów ogólnokształcących. Dziś prezentujemy Zespół Szkół Ekonomicznych, w poniedziałek – Zespół Szkół Handlowych.

W Zespole Szkół Ekonomicznych uczy się ponad 900 uczniów w 37 oddziałach. Nauka połączona jest z praktyką w zakresie zdobywania zawodu. ZSE utrzymuje kontakty ze środowiskiem biznesu powiatu elbląskiego. Współpracuje z bankami, ZUS-em, Alstom Power, elbląskim Browarem i wieloma innymi firmami.
     Szkoła jest członkiem Klubu Przodujących Szkół w Polsce, od 2002 r. uczestniczy w programie edukacyjnym Unii Europejskiej Sokrates Comenius. Niedawno zakończony został projekt „Woda, turystyka i środowisko”, aktualnie rozpoczęła się realizacja nowego programu rozwoju szkoły, który jest poświęcony pracy z uczniem zdolnym.
     Co roku uczniowie ZSE biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych różnego szczebla, zdobywając tytuły laureatów i wyróżnienia.
     
     Technikum Ekonomiczne
     Nauka w technikum trwa cztery lata, kończy się egzaminem maturalnym. Absolwent uzyskuje tytuł technika ekonomisty. Kształcenie w zawodzie ma przygotować absolwentów do sprawnego wykonywania różnorodnych zadań w warunkach gospodarki rynkowej.
     Technikum Ekonomiczne proponuje następujące specjalności:
     finansowa - tu kształceni są przyszli pracownicy pionu finansowo-księgowego we wszystkich podmiotach gospodarczych w tym jednostkach i zakładach budżetowych oraz bankach. Przygotowani są do przeprowadzania analiz finansowych i podejmowania samodzielnych decyzji inwestycyjnych.
     podatkowa - nauka z zakresu polityki fiskalnej, korzystania z aktów prawnych w zakresie działalności gospodarczej, rachunkowej, prawa podatkowego, cywilnego i handlowego. Absolwent tej specjalności potrafi rozliczać podatki, wypełniać deklaracje podatkowe, korzystać z elektronicznego przekazu informacji.
     bankowa - uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania systemu bankowego.
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil społeczny przygotowuje absolwentów z zakresu interpretacji zachowań człowieka, poznania relacji i mechanizmów rządzących grupą, przeciwdziałania zagrożeniom związanym z cywilizacją oraz techniką wywierania wpływu na innych.
     profil zarządzanie informacją przygotowuje w zakresie umiejętności analizowania, segregacji i zarządzania informacją pochodzącą ze źródeł medialnych, posługiwania się technikami multimedialnymi, przetwarzania informacji, projektowania baz danych, przekazów medialnych, tworzenia grafiki komputerowej i animacji.
     profil ekonomiczno-administracyjny kształci w zakresie zasad funkcjonowania współczesnej gospodarki, działań marketingowych, praktycznego funkcjonowania firmy i technik komputerowych.
     Nauka w liceum profilowanym trwa trzy lata i kończy się egzaminem maturalnym. Przy Zespole Szkół Ekonomicznych znajduje się Szkoła Policealna dla absolwentów szkół średnich. Nauka w niej trwa cztery semestry i kończy się uzyskaniem tytułu technika ekonomisty, technika rachunkowości lub technika prac biurowych.
     Zespół Szkół Ekonomicznych dysponuje nowoczesnymi pracowniami komputerowymi, w szkole znajduje się biblioteka, czytelnia i pracownia multimedialna, sala gimnastyczna i siłownia, ponadto ZSE posiada internat, stołówkę i bufet.
     Języki obce nauczane w szkole to angielski i niemiecki.
     W szkole funkcjonuje wiele kół zainteresowań, między innymi: ekonomiczne, rachunkowości, komputerowe, teatralne, psychologiczne, turystyczno-ekologiczne, chemiczne i sportowe.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca do godz. 15. Ogłoszenie ostatecznej listy osób przyjętych do szkoły nastąpi 7 lipca.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Elblągu, ul. Bema 50, tel. 055 642 97 00, e-mail: zse@softel.elblag.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam sentyment do mojego ekonomika... codziennie koło niego przechodzę w drodze do pracy... pozdrowienia dla Dyr. J. K.
 • Mincek ehhh ta szkola... jak by tam czlowiek chcial wrocic... teraz juz pozostaly tylko mile wspomnienia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mincek(2006-03-31)
 • ni powiem przez te 4 lata bylo fajnie w tej szkole, ale to juz minelo czasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  snikers(2006-03-31)
 • Atmosfera w szkole super...nie zawsze było lekko, bywały lepsze i gorsze dni, ale nie zaminiłabym spędzonych tam 4 lat na żadną inną szkołe...
 • Ekonomik - moje najpiekniejsze czasy... Spoko nauczyciele (oprocz p. Łukaszewicz) i oczywiscie PAn Dyrektor z ktorym mozna bylo normalnie pogadac i wszystko zalatwic...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PanduzeP(2006-03-31)
 • a Pani Z.Ż ?? u niej to dopiero sa ciekawe lekcje :)
 • hmmmm tez mam sentyment do tej szkolki a najbardziej zapamietalem pewnego wrednego wf-iste Mariana K. na ktorego wspomnnienie do dzis przechodza mnie ciary i swedzi mnie reka choc minelo juz kilkanascie lat, poza tym wszystkich wspominam z duza sympatia, no i moja Pania prof. od rachunkowosci Malgosie hmmmmm coz to byla za kobieta.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podpisek(2006-03-31)
 • Dlaczego tam mało wypowiedzi z ekonomika? albo mieli kiepskie zajecia na PC i nie potrafią korzystać z internetu, albo boją sie dyrektora i swoich nauczycieli? GÓRĄ 5 LICEUM! ONI ZAPISALI 20 STRON! JAZZZZZDAAAAA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  EŁ-geniusz(2006-03-31)
 • może nie ilość lecz jakość
 • fajna szkółka:D:D:D to były czasy fajne,szkoda że sie skończyły!!!
 • Wychowawczyni p.Z.Żwiryn matura 1999. A może jakieś spotkanie po latach?
 • Piękne cztery lata życia. Fajna atmosfera, spoko nauczyciele no i oczywiście wspaniałe, śliczne dziewczyny (kobiety), które stanowią (stanowiły) zdecydowaną większość uczących się tam osób :D Taaak... piękne czasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek-absolwent(2006-04-03)
Reklama