UWAGA!

Zespół Szkół Handlowych

Elbląg, Zespół Szkół Handlowych
(fot. Damian Matwiejczyk).

Dziś w naszym cyklu edukacyjnym prezentujemy ofertę Zespołu Szkół Handlowych, w środę czytajcie o Zespole Szkół Gospodarczych.

W skład Zespołu Szkół Handlowych wchodzą: Liceum Profilowane, Technikum Handlowe, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum Uzupełniające i Szkoła Policealna.
     Młodzież ucząca się w ZSH przygotowuje się do egzaminów zawodowych podczas zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w zakładach pracy, z którymi szkoła ma podpisane umowy (takich przedsiębiorstw jest około stu). Podczas praktyk uczniowie zapoznają się ze współczesnymi problemami rynku, aktualnymi rozwiązaniami organizacyjnymi i technicznymi. ZSH zapewnia praktyki wszystkim swoim uczniom.
     Zespół Szkół Handlowych od 1991 r. jest członkiem Klubu Szkół Handlowych i Fundacji Liceów Handlowo-Kupieckich, do którego należą 22 placówki z całego kraju.
     Szkoła jest nowoczesna, posiada dwie pracownie komputerowe z dostępem do internetu, nowoczesne gabinety przedmiotowe wyposażone w multimedia. W szkole działa centrum informacyjne, na które składają się: biblioteka multimedialna, sala video, internet i kącik lingwistyczny. Centrum wyposażone jest w zbiory multimediów: książki multimedialne, pakiety edukacyjne, kasety video, płyty CD i kasety do nauki języków obcych.
     Szkoła bierze udział w międzynarodowych programach oświatowych Sokrates Comenius i Leonardo da Vinci, ponadto współpracuje z placówkami we Francji, Rumunii, Słowacji i na Ukrainie.
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil usługowo-gospodarczy umożliwia zdobycie umiejętności pozwalających na prowadzenie działalności usługowej, administrowanie przedsiębiorstwem usługowym oraz poznanie różnych form obsługi klienta, zasad organizacji pracy i oceny jakości towarów (30 miejsc)
     profil zarządzanie informacją przygotowuje do podjęcia pracy w takich branżach jak informatyka, informacja naukowa, bibliotekarstwo, fotografika, techniki multimedialne, grafika komputerowa czy poligrafia (30 miejsc)
     profil ekonomiczno-administracyjny przygotowuje do prowadzenia drobnej działalności gospodarczej, wypełniania dokumentacji podatkowej i rozliczeniowej, kalkulowania kosztów i cen, zorganizowania stanowiska pracy biurowej czy interpretowania i stosowania przepisów prawnych (30 miejsc).
     
     Technikum Handlowe (czteroletnie)
     technik handlowiec absolwent przygotowany jest do pracy na średnich szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach o różnych formach własności, punktach sprzedaży detalicznej, hurtowniach, magazynach oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (60 miejsc)
     technik logistyk zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie wszystkich zasobów w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem. Absolwent może podejmować pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego (60 miejsc).
     
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa (dwuletnia)
     zawód: sprzedawca - po ukończeniu szkoły uczeń posiada umiejętności pozwalające na prowadzenie własnej działalności gospodarczej handlowej – sklepu oraz pracę na stanowiskach sprzedawców i przedstawicieli handlowych (30 miejsc).
     W Zespole Szkół Handlowych znajduje się również Technikum Uzupełniające kształcące w kierunku technik handlowiec oraz Szkoła Policealna przygotowująca do wykonywania zawodu technika organizacji reklamy, technika handlowca i technika logistyki.
     Języki obce nauczane w ZSH to angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.
     Zespół Szkół Handlowych proponuje swoim uczniom bogata ofertę zajęć pozalekcyjnych: koło ekonomiczne, koło młodego handlowca, Klub Europejski, koło matematyczne, Gazetkę Szkolną „Złotówka”, koło informatyczne i internetowe, koła jęz. angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, Szkolny Klub Sportowy, koło ekologiczne, szkolne radio, wolontariat i aerobik.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca do godz. 15. Ostateczne ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 7 lipca.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Handlowych w Elblągu, ul. Saperów 14 C, tel. 055 233 51 83, fax 055 233 35 24. Adres strony internetowej: www. zsh.elblag.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nic dodać, nic ująć, szkoła jest OK!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  absolwent(2006-04-03)
 • Hmmm.... widzę, że się "handlówka" rozwija... nonono :-) Kiedyś to internet mieli tylko w bibliotece... a teraz.... Miło czytać o swojej "byłej" lub jak to nazwę "eks". Słuchajcie szkoła jak szkoła jak każda inna - ale kadrę mają fajną. Z nimi można było sie dogadać... chyba, że coś się przeskrobało (ale kto czegoś nie zrobił). Ehhhh stare, fajne czasy ide powspominać... Pozdrawiam Dyra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent(2006-04-03)
 • Nauczyciele są wporzo... poza wyjątkami. Szkoła super, dużo imprez i można się wykazać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maturzysta(2006-04-03)
 • Fajna szkoła. Kadra wkłada dużo serca. Dużo ciekawych imprez artystycznych.Wporzo... dyrektor.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwentka(2006-04-03)
 • Naprawde świetna szkoła, wile wspomnień, znakomite grono pedagoogiczne, wyrozumiała dyrekcja....hehe znakomicie rozwijająca sie placówka, co tu wiele mowic ... :):):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent(2006-04-03)
 • "Handlówkę" ukończyłam w 2000 roku. Było różnie - ale pozostały tylko dobre wspomnienia szczególnie z corocznych wycieczek i biwaków. Dzięki wychowawczyni mam stały kontakt z klasą, bo spotykamy się od 6 lat na wigilij klasowej. Większość z nas studiuje lub ukończyła studia. W 2005 roku nie mogłam być na spotkaniu dlatego korzystam z okazji i pozdrawiam całą byłą IV c, wychowawczynię panią Małgorzatę Zamośną, pana Dyrektora i Grono Pedagogiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent2000(2006-04-03)
 • Hello! Słuchajcie!!! Wystarczy trochę chcieć a zdajesz bez problemu;)jak zabłądzisz na dworzec to też cię znajdą-to są nazywaja nauczyciele:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  problemowy(2006-04-03)
 • Nasza szkoła jest szkołą inną niż wszystkie w mieście. Uczniowie, choć niezbyt często wykazuja inicjatywę, ale jak coś pokażą to i ogólniak by się niepowstydził np. przedstawienie teatralnych - "Dziady" czy montaż słowno-muzycznym w rocznicę śmierci Jana Pawła II.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pierwszakzLP(2006-04-03)
 • Nauczyciele nie zadają zbyt dużo prac domowych, ale często robią sprawdziany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smerweta(2006-04-03)
 • Zimą w szkole było zimno, a najcieplejsze miejsca to piwnica i biblioteka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zmarźlakzIIc(2006-04-03)
 • Ogólnie rzecz biorąc to jest bardzo "fajna" szkoła. najbardziej lubią ją uczniowie, kiedy wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michałzI(2006-04-03)
 • hmmm aż sie łezka kręci w oku!!!Świetni nauczyciele, a jeszcze lepszy Pan DYREKTOR szacunek!!!! Potrafią zrozumieć, porozmawiać!!!Do każdego podchodzą indywidualnie!!!Same miłe wspomnienia!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentkaLT(2006-04-03)
Reklama