UWAGA!

Zespół Szkół Technicznych

Elbląg, Zespół Szkół Technicznych
(fot. Damian Matwiejczyk).

Dziś w naszym cyklu elbląskich szkół ponadgimnazjalnych prezentujemy Zespół Szkół Technicznych. W środę przeczytasz o Zespole Szkół Inżynierii Środowiska.

Od 2002 r. trzon szkoły stanowią VI Liceum Ogólnokształcące i Liceum Profilowane, w skład Zespołu Szkół Technicznych wchodzą również Technikum i Szkoła Policealna.
     Jest to placówka nowoczesna, a jednocześnie z tradycjami. Początki szkoły sięgają roku 1958, kiedy to przy Technikum Torfowym otwarto Szkołę Rzemiosł Budowlanych. W roku 1963 powstało Technikum Budowlane, które w roku 1966 zostało przeniesione do budynku przy ul. Grottgera. Ważnym momentem w historii szkoły był rok 1995, w którym powołano Zespół Szkół Technicznych.
     
     VI Liceum Ogólnokształcące
     Planowane jest utworzenie następujących klas (35-osobowych):
     klasa humanistyczna: z rozszerzonym programem języka polskiego, języka obcego, historii sztuki i plastyki. Dodatkowym przedmiotem będzie język łaciński, język grecki i język włoski. Nauka historii sztuki połączona jest z plastyką. Program przewiduje również zajęcia teatralne w formie warsztatów.
     klasa biologiczno-sportowa: z rozszerzonym programem z biologii, języków obcych i wychowania fizycznego. W zakres programu wchodzą również zajęcia sprawnościowe w terenie, obozy sportowe, zajęcia z logistyki oraz zajęcia promujące zdrowy styl życia. Zajęcia dodatkowe: taniec klasyczny i nowoczesny.
     klasa językowa: z rozszerzonym programem nauczania z języka polskiego i języków obcych (angielski, niemiecki). Dodatkowe przedmioty do wyboru: język łaciński, język grecki, język włoski i język rosyjski.
     klasa matematyczno-informatyczna: rozszerzony program z technologii informacyjnej, matematyki i języków obcych. Program przewiduje zajęcia dodatkowe z informatyki, które odbywają się w profesjonalnej pracowni informatycznej i multimedialnej.
     
     Technikum
     Nauka trwa cztery lata. Zostaną utworzone dwie klasy 35-osobowe przygotowujące do zawodu technik architektury krajobrazu i technik drogownictwa.
     technik architektury krajobrazu: prowadzone będą zajęcia z zakresu architektury krajobrazu i architektury wnętrz, projektowania, urządzania i pielęgnacji terenów zielonych, z języka technicznego obcego. Odbywać się będą również zajęcia praktyczne (między innymi warsztaty plastyczne) oraz organizowane będą praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach projektujących tereny zielone.
     technik drogownictwa: program zawiera zajęcia z zakresu budowy dróg i autostrad, budownictwa i geodezji oraz zajęcia z technicznego języka obcego.
     
     Liceum Profilowane
     Nauka trwa trzy lata, utworzone zostaną dwie klasy 35-osobowe.
     profil kształtowanie środowiska: kształcenie modułowe obejmujące zagadnienia takie jak środowisko i gospodarka, obiekty w środowisku i planowanie środowiska. Po ukończeniu liceum profilowanego istnieje możliwość kontynuowania nauki w szkole policealnej.
     profil chemiczne badanie środowiska kształcenie modułowe, które obejmuje zagadnienia z zakresu badań chemicznych, badań środowiska oraz zajęcia z podstaw ochrony środowiska. Po ukończeniu szkoły istnieje możliwość kontynuacji nauki w szkole policealnej.
     
     Szkoła policealna
     Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Profilowanego mają możliwość kontynuowania nauki w Szkole Policealnej, która oferuje kształcenie w trzech zawodach:
     technik architektury krajobrazu, technik architektury środowiska i technik budownictwa.
     Nauka trwa dwa lata.
     
     W Zespole Szkół Technicznych nauczane są następujące języki obce: angielski, niemiecki, łaciński, włoski i grecki. Organizowane są różne koła zainteresowań, między innymi koło języka angielskiego, niemieckiego, koło matematyczne, fizyczne, koło języka polskiego, greckiego, koło ekologiczne, koło edukacji prawnej i obywatelskiej, koło miłośników kultury antycznej oraz koło plastyczne.
     Informacje dotyczące terminów i zasad rekrutacji w poszczególnych szkołach można uzyskać pod numerem telefonu szkoły: 055 233 47 32 albo osobiście w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Grottgera 71 w Elblągu, e-mail: zst-6lo@wp.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no,no,no.....super
 • Nio jasne, że super ..bo dyrekcji tej szkoły jeszczeSieChce ^_^
 • --- cześć rwelu ---
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amelka(2006-04-10)
 • Szkoła jest nawet nawet, jak kazda szkoła - trzeba sie uczyć! tylko uwazajcie na niektórych nauczycieli, nie nalezy im ufać (co jest minusem tej szkoły)!!! Moim zdaniem w nauczycielach powinnismy widziec osoby godne zaufania, a tak niestety nie jest. Wszyscy wszystko za moment wiedzą i nie tylko - nauczyciele rózniez dodają zawsze cos od siebie. Niektórzy są takimi "cfaniakami" myslą ze "co to nie oni" ze sa najlepsi a uczniowie nic nie potrafią. A z drugiej strony jest naprawde fajnie. Szkoła ładna i fajna,niektórzy nauczyciele też, szczególnie p. od niemieckiego i fizyki :) pozdrawiamy.
 • znowu rwel arbiter od wszystkiego .zapomniałeś dodać, że od chcenia do efektów jest sporo pracy i talentu jak to jest w konserwacji zabytkow- a w tej szkole bodaj jedynej na dużym obszarze ludzie z zacięciem artystycznym moga się wykazać. ochrona środowiska też daje szanse i miejsce na prace.
 • bez ~ pociechaMoja uczęszcza (aktywnie^_^) do tej szkoły.. aTwój koment - przygadał kocioł garnkowi~_~
 • W szkole jest fajna atmosfera i przede wszystkim mamy fajne laski
 • Polecam, polecam. Najlepsza szkola w miescie
 • a jaka pracownia komputerowa!!!Nowa !Ladna.
 • Szkoła ma swój fajny klimat. „Ciało Pedagogiczne” w dużej większości OK. Trzeba się uczyć, ale daje to perspektywy. Polecam wszystkim!!!
 • Kończyłem tę szkołę w latach 1970. Mam tylko dobre wspomnienia ( kilka gorszych rozmyło się w mmgle niepamięci ). Bardzo bolało mnie to, co działo się tam potem przez ładnych kilka lat, ale nie chcę o tym pisać, zainteresowani wiedzą o co chodzi. Dlatego bardzo mi miło, że pod adresem tej szkoły padają takie fajne teksty. To był fragment mojej młodości, zawsze będę o tym pamiętać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dok.techn.(2006-04-11)
 • Ja również jestem absolwentką tej szkoły i bardzo dobrze ją wsponinam - fajna atmosfera i sporo się działo!!! Pozdrawiam sympatyczne ciało pedagogiczne!!!
Reklama