UWAGA!

Zespół Szkół w Gronowie Górnym

Dziś w naszym przewodniku po elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych prezentujemy Zespół Szkół w Gronowie Górnym, jutro, na zakończenie cyklu - Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Zespół Szkół w Gronowie Górnym istnieje od 1965 r. Do 1998 r. szkoła funkcjonowała jako Zespół Szkół Rolniczych, obecnie w skład Zespołu Szkół wchodzi: Liceum Profilowane, Technikum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Szkoła Policealna. Placówka utrzymuje ścisły kontakt ze środowiskiem biznesu i gastronomii w regionie elbląskim. Współpracuje z bankami, ZUS-em, zakładami meblarskimi, zakładami małej i średniej gastronomii i wieloma innymi firmami. Firmy te zapewniają szkole pomoc w realizacji programu nauczania.
     W marcu ubiegłego roku Zespół Szkół przystąpił do programu Szkoła Ucząca Się (SUS), organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.
     Dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole organizowane są zajęcia integracyjne połączone z warsztatami prowadzonymi przez pedagoga i psychologów z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Każdy uczeń objęty jest opieką pedagogiczną, w razie potrzeby psychologiczną i socjoterapeutyczną. Szkoła współpracuje również z Komendą Miejską Policji i z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu.
     W toku kształcenia w Zespole Szkół prowadzona jest nauka języka angielskiego i niemieckiego. Odbywają się zajęcia z obsługi komputera, kasy fiskalnej i pisania na maszynie. Ponadto w szkole działają kołka zainteresowań: internetowe, folklorystyczne i turystyczno-ekologiczne. Szkoła umożliwia swoim uczniom korzystanie z komputerów i internetu oraz z innych środków audiowizualnych (CD, ksero, fax, maszyny biurowe, video).
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil usługowo-gospodarczy - głównym celem kształcenia w LP jest przygotowanie ogólne umożliwiające uzyskanie świadectwa dojrzałości oraz wyposażenie absolwenta w wiedzę i umiejętności ogólnozawodowe. Umiejętności kształtowane podczas zajęć to między innymi: przygotowanie do prowadzenia działalności usługowej, obsługa klienta, administrowanie przedsiębiorstwem usługowym.
     profil kształtowanie środowiska - w trakcie nauki uczniowie zapoznają się z materiałami, technologiami i budowlami funkcjonującymi w środowisku oraz uczą się ich wykorzystywania. Zajęcia odbywają się w blokach tematycznych: środowisko i gospodarka jego zasobami, obiekty w środowisku, planowanie elementów środowiska.
     
     Uczniowie LP mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym kursie bukieciarskim.
     
     Technikum (czteroletnie)
     technik organizacji usług gastronomicznych - uczniowie tego kierunku kształcą się z zakresu organizacji usług gastronomicznych, planowania produkcji i ustalania asortymentu potraw, oceny jakości oraz nadzorowania procesów technologicznych podczas wytwarzania żywności.
     technik agrobiznesu - nauka na tym kierunku odbywa się w drodze kształcenia ogólnego i zawodowego. Kształcenie ogólne realizowane jest w ramach przedmiotów humanistycznych, matematyczno-fizycznych i biologicznych, kształcenie zawodowe obejmuje między innymi naukę z zakresu: produkcji i pozyskiwania surowców, marketingu w agrobiznesie, przedsiębiorczości, rachunkowości, przetwórstwa spożywczego, zarządzania firmą oraz naukę języka angielskiego i niemieckiego, z naciskiem na słownictwo zawodowe.
     
     Uczniowie technikum mają możliwość skorzystania z bezpłatnego kursu na barmana oraz z bezpłatnej nauki jazdy w kategorii B, T.
     
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa - kształci w zawodach kucharz małej gastronomii i sprzedawca. Nauka w ZSZ trwa dwa lata, uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego kursu na barmana.
     
     W Zespole Szkół w Gronowie Górnym funkcjonuje również Szkoła Policealna, w której do wyboru są dwa kierunki: technik administracji i technik informatyk.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca. Ostateczna lista uczniów przyjętych zostanie ogłoszona 7 lipca o godz. 11.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół w Gronowie Górnym, Elbląg, ul. Szafirowa 12, tel./fax: 055 233 31 71, e-mail: zs-gronowo@wp.pl, http://zs-gronowo.vanilla.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mylnie został podany numer telefonu. Prawidłowy to 55 233-31-76
 • ...fajna,mała szkoła w obrębie miasta,mili nauczyciele i może byc,jest tak jak piszą...
 • Trochę to jest archaiczne uczenie w 21 wieku pisania na maszynie:-) takie maszyny odeszły do lamusa z erą powstania edutorów tekstu:-) jestem przekonany, że nikt już nikt nie używa takich maszyn:-) w normalnej pracy biurowej:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent macpoc(2017-11-06)
Reklama