UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Elbląg, Zespół Szkół Zawodowych nr 1
(fot. Damian Matwiejczyk)

W naszym przewodniku dla tegorocznych absolwentów gimnazjów dziś prezentujemy Zespół Szkół Zawodowych nr 1, jutro przeczytasz o Zespole Szkół w Gronowie Górnym.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 istnieje od 1946 r. i jest jedną z najstarszych szkół technicznych w Elblągu. Od wielu lat szkoła kształci w zawodach powiązanych z eksploatacją samochodów, obróbką mechaniczną metali, spawalnictwem, automatyką przemysłową i elektromechaniką. W skład Zespołu Szkół Zawodowych wchodzą: czteroletnie technikum, trzyletnie liceum profilowane, zasadnicza szkoła zawodowa i technikum uzupełniające. Zasadnicza szkoła zawodowa jest jedyną szkołą zawodową w regionie, dającą uczniom pełne przygotowanie w zakresie przedmiotów ogólnych i zawodowych, bez konieczności dojazdów na zajęcia kursowe z przedmiotów zawodowych do innych miejsc niż szkoła macierzysta. Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 chętnie włączają się w organizację różnego rodzaju imprez, konkursów oraz wycieczek. Szkoła od kilku już lat słynie z happeningów, na które zapraszani są mieszkańcy Elbląga.
     Szkoła posiada dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe, trzy pracownie komputerowe z dostępem do internetu, bibliotekę i salę sportową z zapleczem w postaci sauny i siłowni. W bliskim sąsiedztwie szkoły znajduje się bursa szkolna, w której mieszkają uczniowie spoza Elbląga.
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil zarządzanie informacją - uczniowie kończący ten profil będą przygotowani do osiągnięcia kwalifikacji w różnych zawodach informatycznych i zawodach wymagających korzystanie z elektronicznych systemów informacji. Klasa będzie liczyła 32 osoby, zajęcia językowe, ćwiczeniowe i laboratoryjne realizowane są w grupach.
     profil elektroniczny - w czasie kształcenia uczniowie zapoznają się z podstawami elektrotechniki, elektroniki i automatyki. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem praktycznych elementów automatyki, licealiści poznają również zasady działania sterowników firmy Siemens. Uczniowie kończący profil elektroniczny, przygotowani są do osiągnięcia kwalifikacji w takich zawodach jak technik elektronik, technik telekomunikacji i technik informatyki.
     
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa
     ZSZ przygotowuje uczniów do wykonywania zawodów: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających (specjalizacja w zakresie obrabiarek sterowanych numerycznie CNC), ślusarz (z uprawnieniami eurospawacza). Nauka na tych kierunkach trwa trzy lata. Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci uczniów również w cyklu dwuletnim, w zawodzie lakiernika. Klasy będą liczyły po 32 osoby.
     
     Technikum
     Nauka w technikum trwa cztery lata. Nabór prowadzony jest na kierunek technik mechanik o specjalności: obsługa i naprawa pojazdów samochodowych. Utworzona klasa będzie liczyła 32 osoby. Zajęcia językowe, ćwiczeniowe i laboratoryjne prowadzone będą w grupach.
     
     W Zespole Szkół Zawodowych funkcjonuje również Technikum Uzupełniające, w którym można kontynuować naukę po Zasadniczej Szkole Zawodowej. Nauka w technikum trwa trzy lata, do wyboru są dwa kierunki: naprawa pojazdów samochodowych i spawalnictwo.
     Języki obce nauczane w szkole to angielski, niemiecki i rosyjski. W ofercie zajęć pozalekcyjnych szkoła proponuje swoim uczniom kółko informatyczne, historyczne i ekologiczne. Istnieje możliwość z korzystania z zajęć sportowych, do wyboru jest koszykówka, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy i unihokej.
     
     Terminy rekrutacji
     Między 20 a 25 czerwca należy dostarczyć dokumenty do szkoły. 30 czerwca o godz. 11 zostanie ogłoszona lista kandydatów przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych. 4 lipca do godz. 15 należy potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły. W dniach 5-7 lipca odbędzie się ewentualna rekrutacja uzupełniająca, a 8 lipca o godz. 14 zostaną ogłoszone listy uczniów przyjętych do poszczególnych oddziałów.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, ul. Zamkowa 16a tel/fax: 055 232 67 26, e-mail: sekretariat@zsz1el.pl, adres strony: www.zsz1el.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama