UWAGA!

Zwroty nadpłat podatku za 2013

 
Elbląg, Zwroty nadpłat podatku za 2013
fot. WS

Podatnik składając zeznanie podatkowe za rok 2013 z nadpłatą podatku wybiera najkorzystniejszą dla siebie formę jej zwrotu.

Nadpłata wynikająca z rozliczenia zeznania rocznego podlega zwrotowi w trzech formach:
       1. na rachunek bankowy podatnika
       Wybierając formę zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy należy pamiętać, iż organ podatkowy dokona zwrotu na zgłoszony do urzędu rachunek i aktualny w dacie złożenia zeznania. Jeżeli rachunek bankowy nie został zgłoszony lub zgłoszony jest nieaktualny, zachodzi konieczność jego aktualizacji lub wskazania składając w tym celu właściwy formularz:
       ZAP-3 - osoba fizyczna będąca podatnikiem i nie prowadząca działalności gospodarczej,
       CEIDG-1 - osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą,
       NIP-7 - osoba fizyczna będąca podatnikiem lub płatnikiem nieprowadząca działalności gospodarczej lub prowadząca działalność gospodarczą a nie będąca przedsiębiorcą.
       W a ż n e !
       Wyłącznie zgłoszenie aktualnego rachunku bankowego na właściwym formularzu spowoduje zwrot nadpłaty w ww. formie. Jeżeli zgłoszony w latach wcześniejszych rachunek bankowy jest nadal aktualny, nie ma potrzeby ponownego zgłoszenia go
       2. przekazem pocztowym
       Przy zwrocie nadpłaty przekazem pocztowym – nadpłata pomniejszana jest o koszty jej zwrotu (porto pocztowe) którymi obciążany jest podatnik (pomniejszeniu ulega wartość nadpłaty o 5,20 zł + 1% wartości przekazu),
       3. w kasie urzędu (banku)
       Odbiór nadpłaty w kasie Banku obsługującego urząd (tj. Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Oddział Elbląg, siedziba Urzędu Skarbowego w Elblągu, ul. Mickiewicza 43, parter lub Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Oddział Elbląg, ul. 12 Lutego 25) - wymaga osobistego stawienia się w jednym z ww. punktów.
      
       W przypadku niewskazania formy zwrotu nadpłaty i niezgłoszenia rachunku bankowego zwrot nadpłaty następuje przekazem pocztowym, chyba że podatnik na zeznaniu umieści prośbę o zwrot w kasie banku obsługującego urząd.
       Osoby, które złożyły zeznanie podatkowe mogą na stronie internetowej Urzędu Skarbowego w Elblągu uzyskać informację na temat statusu zwrotu podatku wykazanego w zeznaniach za 2013 r. Aby uzyskać dostęp do informacji należy wejść na stronę urzędu www.uselblag.pl „SPRAWDŹ STAN REALIZACJI ZWROTU SWOJEGO PODATKU !”, wybrać właściwy urząd skarbowy, wpisać użyty w zeznaniu identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL pierwszego podatnika na zeznaniu) oraz kwotę przychodu z zeznania za rok 2013. (wartość przychodu w pełnych złotych zadeklarowana za rok 2013 pierwszego podatnika na zeznaniu).
       Po prawidłowym wypełnieniu formularza na stronie internetowej pojawi się informacja dotycząca tego na jakim etapie jest realizacja zwrotu podatku.
      
      
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " Osoby, które decydują się na wypłatę w kasie, muszą stawić się osobiście W DNIU WYZNACZONYM przez urząd skarbowy. " (Gazeta Podatkowa nr 12 (1053) z dnia 10.02.2014) -- a jak mnie mają powiadomić o tym dniu?
Reklama