UWAGA!

15 lat temu w Elblągu... zamontowano pierwsze kamery

Elbląg, Na tym skrzyżowaniu zamontowano kamery
Na tym skrzyżowaniu zamontowano kamery

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 22 stycznia 2001 r.

Na razie na dwóch elbląskich skrzyżowaniach zostaną zamontowane kamery: ul. Płk. Dąbka z ul. Piłsudskiego oraz Płk. Dąbka z ul. Królewiecką, 12 Lutego i Nowowiejską.
       Właśnie te dwa skrzyżowania uznano za najbardziej niebezpieczne w Elblągu. Dochodzi tu do sporej liczby wypadków, a dwupasmowa Płk. Dąbka sprawia, że kierowcy chętniej przekraczają dozwoloną prędkość.
       Na każdym skrzyżowaniu do końca kwietnia pojawią się po dwie kamery, niezależnie od siebie sterowane. Pracę kamer nadzorować będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia. Jednak kamery nie będą rejestrowały szybkości jazdy samochodów. Ich głównym zadaniem jest skrócenie czasu interwencji policji, która dzięki kamerom na bieżąco będzie wiedziała, co dzieje się na obu skrzyżowaniach
       Pierwszy etap inwestycji zakończy się 15 kwietnia. Wcześniej na posiedzeniu Rady Programowej „Bezpieczny Elbląg” zostaną wybrane kolejne niebezpieczne miejsca, przy których staną kolejny kamery.
      
       W każdą sobotę będziemy przypominać artykuły z archiwum portEl. O czym informowaliśmy 15 lat temu? Co zmieniło się w mieście od tego czasu? Zobaczcie sami.

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co się zmieniło?Hmm. .. bezrobocie wzrosło?
 • W mniejszych mieścinach przybyło kamer a w Elblągu zastój. Cóż jak na wsi.
 • Więcej ludzi wyjechało za chlebem, więcej jest ograniczeń, zdecydowanie mniej swobód obywatelskich, więcej kar, wzrosły mandaty, składki ZUS-KRUS i SRUS, zaostrzono prawo w każdej dziedzinie, spadł poziom życia, dzietność, kryteria zarobków do zasiłków nie zmieniają się od lat, wzrosły ceny żywności, mieszkań i opłat a pensje dalej głodowe, co roku rosną stawki obowiązkowych ubezpieczeń o kilkanaście-kilkadziesiąt procent, to co kiedyś było normalne i nikomu nie przeszkadzało dziś jest wykroczeniem na które czyha funkcjonariusz z mandatem na każdym rogu. Syf, kiła, mogiła i zniewolenie pod przykrywką bezpieczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Świadek-degeneracji(2016-01-16)
 • Po co im te kamery jak nikt na nie nie patrzy. Z Parku Modrzewia skradziono dwie kamery miejskiego monitoringu a operator co w tym czasie robił?
 • Jaki zastoj? Chyba ktos pidzacy o zastoju to nie ma pojecia ilr jest teraz lacznie kamer, pewnie ma zastoj ale w swoim mozgu. A do tego drugiego czlowieka co pisze o kradziezy jakis kamer w Parku Modrzewie, w tym parku nie bylo miejskiego monitoringu
 • Zachęcam Redakcje zainteresowanie się zakupem ostatnich kamer zwłaszcza jesli chodzi o ilość i cene.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Kat.Na.Idiotów(2016-01-16)
 • Te kam. i tak nic "nie widzą", bo są akurat odwr?cone w inną stronę, kam. szerpkokątne.
Reklama