UWAGA!

Będzie Aleja Prymasa Tysiąclecia

"Stowarzyszenie Rodzina Polska chce, by w Elblągu powstała Aleja Prymasa Tysiąclecia. Pomysł zdobył akceptację komisji nazewnictwa elbląskiego urzędu miejskiego. Projekt musi jeszcze przyjąć rada miasta" - czytamy w "Dzienniku Elbląskim".

"- To forma oddania kardynałowi hołdu, a poza tym byłby to zaszczyt dla mieszkańców naszego miasta, że mają ulicę noszącą nazwę tak wielkiej postaci - mówi Dorota Ekes, pełnomocnik Stowarzyszenia Rodzina Polska.
     Stowarzyszenie skierowało list z petycją do komisji nazewnictwa w tej sprawie. Wskazywano w nim, że to miano mogłaby otrzymać dotychczasowa ulica Rycerska. W poniedziałek komisja rozpatrzyła projekt. - Uznaliśmy, że to dobry pomysł. Wskazaliśmy na możliwość utworzenia takiej alei z części ulic Tysiąclecia, Rycerskiej I Warszawskiej - mówi Marek Pruszak, przewodniczący komisji. Rzecznik prasowy prezydenta Artur Zieliński twierdzi, że projekt ma szansę na realizację. - Koszty przemianowania ulicy nie będą duże. W okolicy nie znajduje się zbyt wiele obiektów mieszkalnych - stwierdził Artur Zieliński".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba tylko w Elblągu można spotkać, idiotyczne moim zdaniem, rozwiązania aby jeden ciąg komunikacyjny dzielił się na odcinki o różnych nazwach! Przykład? Choćby Bema - Grobla św. Jerzego - Grota Roweckiego - Armii Krajowej. Takich "cudactw" jest jeszcze kilka - a wkrótce, być może, przybędzie jeszcze jedno..... Nie ułatwia to poruszania się po mieście, zwłaszcza przyjezdnym. P.S. Kłania się łódzka Piotrkowska!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Norden(2001-05-16)
 • Nie wiem komu sluzy dzis przemianowywanie ulic. Rozumiem prypadki,gdy chodzi o upadlych bohaterow minionej epoki. Nie sadze ,by Elblagowi dodawalo prestizu to ,ze jego ulice nazywaja sie tak , czy inaczej. Wydaje mi sie , ze cale to zajscie to sposob na nude , tych ,ktorzy nie maja nic innego do robienia w gnusniejacym miescie. carp3nt3r
 • Myślę, że Rodzina Polska mogłaby zająć się sprawami wielu polskich rodzin w naszym mieście z równą energią i zaangażowaniem. Nic nie mam do Kardynała, ale miejsce biskupów i kardynałów jest w kościołach, a nie na ulicach. A p. Pruszak niech weźmie się w końcu do czegoś porządnego, bo albo powoduje zwolnienia w szkolnictwie (że też jeszcze nie dostał medalu za osiągnięcia w rozwoju bezrobocia), albo wiesza się u klamki Biskupa. Czas skończyć ze zmianami nazw ulic, chyba że zaczniecie przywracać nazwy historyczne. JaK nie macie na co wydawać pieniędzy, to naprawcie nawierzchnie naszych ulic, będzie z tego jakiś pożytek!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2001-05-18)
Reklama