UWAGA!

Będzie kara za plotki. "Słyszałem, że mają wał wysadzać"

Na Pomorzu, dokąd zbliża się wielka fala powodziowa, coraz częściej słychać powtarzane nieprawdziwe informacje. Najczęściej dotyczą one wysadzania wałów przeciwpowodziowych. Taka plotka rozprzestrzenia się błyskawicznie.

- Mieszkańcy przekazują sobie, że widzieli na pasku jakiejś stacji telewizyjnej, że wały będą wysadzone - mówi wojewoda pomorski Roman Zaborowski. - To spowodowało już paniczne telefonowanie i wyjaśnianie, że nic podobnego nie ma miejsca - dodaje.
       Reporter TOK FM Łukasz Konarski był świadkiem podobnej sytuacji na Żuławach. Gdy rozmawiał z wałowymi, podbiegł do nich zdenerwowany mężczyzna. - Tata zadzwonił, bym przyjeżdżał, bo chcą wał wysadzać. Widziałem przecież, że podobny wał pod Płockiem wysadzili. Z pracy się zwolniłem i do domu uciekam - mówił mężczyzna.
       - Dojdziemy do osoby, która przekazała tą informację - mówi wojewoda. - I będzie ona surowo ukarana - zapowiada.
       - W porozumieniu z prokuraturą będziemy prowadzić czynności, które ustalą sprawców rozpowszechniania nieprawdziwych informacji - dodaje inspektor Zbigniew Macczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Minimalną karą będzie bardzo wysoka grzywna.
      
źródło: www.tokfm.pl

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ale WAŁ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sloninagetdawn(2010-05-25)
 • A co z konstytucyjnym prawie wolności słowa??? Na jakiej podstawie chcecie karać tego człowieka? Jako pierwsza po grzbiecie powinna dostać stacja która wyemitowała ten materiał. Gość pewnie za winko powiedział to co chciano usłyszeć. No i oglądalność od razu wzrosła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-05-25)
 • "Dojdziemy do osoby, która przekazała tą informację - mówi wojewoda. " - a czy ktoś pomyślał wcześniej, że informacje, które są nam dostarczane są szczątkowe? Drobne aktualności, o stanie zagrożenia, przygotowaniu do ewentualnej ewakuacji i nic poza tym. Gdyby stworzono porządny system informacji, to ludzie z powodzeniem by w takie miejsce zaglądali (w sieci, informacja z automatu telefonicznego). Ale po co, najlepiej potem mieć pretensje do osób, które niejednokrotnie starają się ostrzec innych. Weźmy się wszyscy do pracy. Dziękuję strażakom za pomoc. Oni jedni przynajmniej nie mają pretensji do nikogo, a przyjeżdżają i pomagają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Trololo(2010-05-25)
 • Zawsze nas okłamywano albo nie mówiono całej prawdy, teraz tez się niewiele zmieniło, najlepiej straszyć i karać-jak za komuny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sylwestra(2010-05-25)
 • Daleko nie trzeba szukać. Proponuję wejść na stronę dziennikelblaski. pl (no chyba, że artykuł został juz usuniety. .. .. ) Tam znalazłam informację, że w razie zagrożenia Rafinerii zostanie wysadzony wał z drugiej strony i zalany rejon nowodworski ponieważ trzeba wybrać "mniejsze zło". Oczywiście to "zło" zależy od punktu widzenia. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  venuss(2010-05-25)
 • .. nie usunięto. oto cytat z artykułu ze strony dziennikelblaski. pl Wiadomo jednak, że nie ma zagrożenia ze strony rzeki w naszym regionie. 
 — Dużym zagrożeniem dla nas byłoby przerwanie wałów na prawym brzegu Wisły — informuje kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy PSP w Elblągu. — Wówczas zalałoby całe Żuławy, podobnie jak w 1945 roku, kiedy wały wysadzili wycofujący się Niemcy. 
 Urzędnicy z Nowego Dworu zapewniają, że wały przeciwpowodziowe Wisły są w dobrym stanie. Chociaż w niektórych miejscach osłabione przez gniazda bobrów, powinny wytrzymać. Jeśli nie. .. 
 Uszkodzenie wału z lewej strony spowodowałoby zalanie Gdańska i tamtejszej rafinerii. Żeby tego uniknąć, w ostateczności, podjęta zostanie decyzja o wysadzeniu wały z prawej strony Wisły. Wtedy pod wodą znajdą się całe Żuławy, zalana zostałaby także Wyspa Nowakowska i część Elbląga. 

  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  venuss(2010-05-25)
 • Na jakiej podstawie ta osoba ma być surowo ukarana, jaką karą ? Ktoś tu chyba nie wie co mówi. .. .. Władza chyba jest zbyt nerwowa, powina być rzetelna informacja odnośnie stanu rzeczy. .. A przecież wiemy, że przed wysadzeniem wałów mają być trzy długie, czerwone serie. .. .. :)
 • Na jakiej podstawie ta osoba ma być surowo ukarana, jaką karą ? Ktoś tu chyba nie wie co mówi. .. .. Władza chyba jest zbyt nerwowa, powina być rzetelna informacja odnośnie stanu rzeczy. .. A przecież wiemy, że przed wysadzeniem wałów mają być trzy długie, czerwone serie. .. .. :)
 • A ja słyszałem że Polska ma byc druga Irlandią, czy tego co głosił tę plotki tez wsadzicie za kłamstwo ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dalegat(2010-05-25)
 • A za słynne "SPIEPRZAJ DZIADU" nic nie było:))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Emigrantka(2010-05-25)
 • I mam nadzieje, że tak się stanie. Wredny-nie myl wolności słowa z debilizmem. Wolność słowa na przykład polega na tym, że powiem, iż jesteś idiotą. Ty też mi możesz nawrzucać, ale mało mnie to obchodzi. Kara powinna być surowa. Jeśli ktoś robi sobie jaja i/lub pieprzy od rzeczy, to powinien wziąć za to odpowiedzialność. I to takie typowo polskie: myyyyy??? a władza co????? Kargule-Pawlaki. Nic się nie zmieniło. Gdybyście mieszkali w okolicach czegoś o czym KTOŚ COŚ bredzi, że będzie wysadzone i że wielka woda pójdzie na wszystko dookoła, też byście portkami trzęśli. Ale was to nie obchodzi, bo przecież w domu ciepełko. Polacy to cholernie zawistny, niewdzięczny i wredny naród. niesteyty, wyjątki są tłamszone, a zdecydowana większoć wyrabia jedną tylko opinię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  myślcie_tak_jak_ci_zagrożeni(2010-05-25)
 • Do myślcie_tak_jak_ci_zagrożeni. Tak kolego jesteś idiotą i przyjmij to jak mężczyzna. Zanim napiszesz coś nie przemyślanego, poczytaj trochę w necie. Jeżeli jesteś aż tak leniwy by pogrzebać masz tu link. dziennikelblaski.wm.pl Pamiętaj czytanie ze zrozumieniem też jest sztuką samą w sobie. Bez urazy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-05-25)
Reklama