UWAGA!

Będzie więcej kar dla lekarzy

Dziennik Gazeta Prawna informuje: Nowe prawo 2010 - Dochodzenie roszczeń przez sądem lekarskim przez osoby pokrzywdzone w czasie procesu leczenia ma być łatwiejsze i szybsze.

Od jutra zaczną obowiązywać przepisy ustawy z 2 grudnia 2009 roku o izbach lekarskich (Dz.U. nr 219, poz. 1708). Zastąpią one regulacje z 1991 roku.
       Nowe przepisy przede wszystkim wprowadzają zmiany w przebiegu postępowania przed sądem lekarskim, którego przebieg ma być jawny dla pokrzywdzonego. Dodatkowo będzie on stroną postępowania, a nie tak jak dotychczas jedynie świadkiem. Dzięki nowym przepisom będzie on mógł powoływać biegłych, pełnomocnika i przedstawiać opinie biegłych.
       Poszerzony też został wachlarz kar stosowanych wobec lekarzy ukaranych przed sądem lekarskim. Do kary upomnienia, nagany, czasowego i dożywotniego pozbawienia prawa wykonywania zawodu dołączono możliwość nakładania na lekarzy kary finansowej, czasowego zakazu wykonywania pewnych czynności medycznych oraz sprawowania funkcji kierowniczych w zakładach opieki zdrowotnej.
       Ustawa utrzymuje dotychczasową liczbę okręgowych izb lekarskich (rząd proponował, by ich liczbę zmniejszyć do 16). Nie wprowadzono również zmian, jeżeli chodzi o obowiązek przynależności do samorządu lekarskiego. Każdy lekarz chcący wykonywać zawód musi do niego należeć i opłacać składkę zdrowotną.
      
       Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Trzeba, trzeba karać, kasa, łapówki, pijaństwo czego mieliśmy okazje doświadczyć na krajowej E7 pijanego urologa!!!!!BIALE ZLODZIEJE
 • 50 do 100zł biorą za tydzień zwolnienia lekarskiego!!!SKANDAL, a gdzie kasy fiskalne. Pałace, luksusowe samochody, wycieczki zagraniczne itp. i stękają że im mało!!!!!
 • Oby jak najwięcej Was karano, należy wam to sie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnikk(2010-01-01)
 • KARAĆ jestem za
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2010-01-01)
 • Wojna polsko lekarska trwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-01-02)
 • Do przedmówców znam tych "drani" na siłę łapią na ulicy i wciskają lewe zwolnienia a jak nie weźmiesz i nie dasz łapówki to skalpelem po oczach tną. Ćwoki skąd znacie te stawki ja ich nie znam bo idę jak jestem chory w wy wyłudzaliście pewnie, ale nie podoba się wam że wziął chcieli byście za darmo i kasę z ZUSiku do kieszeni. Jak by nie było korumpujących to by nie było korumpowanych tych pierwszych jest więcej. A tak nawiasem dam wam 3 minuty i zdecydujcie o życiu i zdrowiu drugiego człowiek weźcie odpowiedzialność, jak jesteście takie chojraki to to co tu wypisujecie anonimowo powiedzcie lekarzowi w przychodni w oczy było się uczyć chłopcy i dziewczynki taki jest świat płaci się za rozum a nie za machanie łopatą ZSRR, NRD i PRL odeszły bezpowrotnie tyle co sobie poszczekacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-01-02)
 • Odszkodowania za błędy lekarskie. Zdaniem prawnika, pacjent nie jest bez szans razemztoba.pl Współpłacenie za każdą wizytę u lekarza: tak, ale… razemztoba.pl Oficjalnie czy nieoficjalnie, ciężka kasa przepada w białych kieszeniach. Służba zdrowia, to dopiero jest mafia! Al Capone ze swoimi melinami to był mały pikuś. Tu pieniążki w białych gabinetach, w świetle jarzeniówek, płyną złotym strumieniem do szarej strefy. I żaden pies (z kulawą nogą) nie ma prawa węszyć.
 • Do z polski rozumu chłopcze to ty nie posiadasz, może go przy łopacie zgubiłeś ha ha ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z rosji(2010-01-02)
 • Będzie wiecej kar dla lekarzy? Chyba zart! Przecież Oni są Carami i Bogami! JAKIM CUDEM do tej pory MaFIA LEKARSKA nie jest na kasie fiskalnej?POMIJAJĄC PRAWNIKÓW, ADWOKATÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SPRAWIEDLIWA(2010-01-02)
 • Przemawia przez was tylko zawiść i nienawiść do każdego kto reprezentuje inną grupę zawodową zazdrość zżera was bo to polska cecha. Już napisałem, ale chyba nie umiecie czytać NIKT NIKOGO NA SIŁĘ NIE CIĄGNIE DO GABINETU jest alternatywa przychodni rejonowej, pogotowia, szitala. W gabinecie prywatnym można zażądać rachunku ( każdy kto prowadzi działalność musi mieć bloczek ) a najbardziej śmieszą mnie idioci żądający kas fiskalnych od łapówek nie tędy droga !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-01-03)
 • Ty to musisz chyba być jednym z nich, nikt nie pch ale biorą!!!!
 • ooooo właśnie białe dziadostwo!!!
Reklama