UWAGA!

Bezpieczniej od 7.30 do 21.00

"Od powołania Straży Miejskiej w Elblągu minęły trzy lata. Statystyki i liczba interwencji pokazują, że kilkuletnie dyskusje na temat potrzeby utworzenia straży były nieuzasadnione" - informuje Gazeta Wyborcza.

"Tylko w ubiegłym roku miejscy strażnicy interweniowali w ponad 8. tys. przypadków dotyczących porządku i estetyki miasta. Najczęściej były to problemy związane ze złym parkowaniem pojazdów na chodnikach, placach zabawa i trawnikach".
     "25 strażników - pieszo i dwoma służbowymi samochodami - patroluje Elbląg codziennie między godz. 7.30 a 21.00. Do izby wytrzeźwień i noclegowni trafiło w ubiegłym roku ponad 250 tzw. leżaków - pijaków śpiących na elbląskich dworcach i skwerach. Przy okazji rutynowych patroli udało się strażnikom zatrzymać 23 przestępców oraz prawie 60 osób poszukiwanych przez policję. Prawie 3,2 tys. osób zapłaciło mandaty - średnio po 40 zł. Najwięcej za złe parkowanie".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ludzie zle parkowanie zlym parkowaniem oni tylko to potraia robic jedyne czego ich nauczyli to przepisy dotyczace parkowania
 • Jestem zdanie, że straż miejska winna zająć się porządkami w Elblągu. Jedynym ich zajęciem jest czuwanie czy ktośne zaparkował samochodu w miejscu niedozwolonym. Akurt to jest mało szkodliwe. Straż Mejska nie zajmuje sie żadnymi innymi problemami. W całym mieście jest brud, bałagan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2001-02-19)
 • Macie rację Panowie! To od dzisiaj będziemy parkowali prawidłowo, nasze dzieci nie będą chuliganić, nasze śmieci będą w koszach. A Straż Miejska? Jak to, na bezrobocie! Albo zajmą się przestępczością zorganizowaną. Panowie Strażnicy, teraz na poważnie. Dziękuję za Waszą normalną pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-19)
Reklama