UWAGA!

Cegiełki na pomnik Papieża

„W parafiach diecezji elbląskiej rozprowadzane są po niedzielnych mszach cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na budowę pomnika Jana Pawła II - pisze dzisiejszy "Dziennik Bałtycki" w artykule „Cegiełki na pomnik Papieża” na str. 19.

„Cegiełki są w cenie 10, 20, 50 i 100 złotych. Widnieje na nich projekt pomnika, którego autorem jest rzeźbiarz Wawrzyniec Samp. Zaprojektował on 3 inne pomniki Jana Pawła II i monument prymasa Stefana Wyszańskiego” - czytamy w "Dzienniku".
     „Elbląski pomnik stanie obok katedry, gdzie wcześniej znajdował się krzyż misyjny. Miejsce jest już przygotowane. Odsłonięcie monumentu planowane jest 6 czerwca tego roku, w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Elblągu”.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no widac ze papierzomania nadal trzyma... z okazji ze A. Malysz nieskakal nigdy w elblagu i pewnie nie poskacze zaczne zbierac cegielki na pomnik tego jakze wielkiego (choc malych rozmiarow) skoczka... chyba mi wolno?? malyszomanic sie:))
  • Skoro powstanie pomnik Piekarczyka przy Bramie Targowej, który niewątpliwie będzie uosobieniem walki Polaków z Krzyżackimi najeźcami, może warto by tak dla równowagi ale także z wdzięczności postawić pomnik F. Schichaua, który niewątpliwie więcej zrobił dla naszego miasta.... A co z innymi Wielkimi ale niepolskimi naszego miasta? Karol Wojtyła niewątpliwie wiele zrobił dla Polski i Polaków ale może warto pamiętać o tych którzy tu żyli i budowali to miasto. Pomnik Schichaua stał niedaleko Bramy Targowej pewnie zniszczyli go Czerwonoarmiści (ale tego nie wiem) jako sprzymierzeńca Hitlera.
Reklama