UWAGA!

Chimery i chryzantemy - Gazeta Wyborcza

”Od piątku na Podzamczu Muzeum w Elblągu prezentowanych jest 80 unikatowych grafik z okresu Młodej Polski” - podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

”Zgromadzone w muzeum prace pochodzą ze zbiorów muzeum okręgowego w Toruniu i Elblągu, prezentowane są w kilku grupach tematycznych. Są prześmiewcze grafiki, powstałe w kręgu oddziaływania krakowskiego kabaretu literackiego Zielony Balonik, grafika książkowa, seria pejzaży oraz graficzne portrety”.
     ”Lista nazwisk artystów jest imponująca: Stanisław Wyspiański, Leon Wyczółkowski, symboliści: Józef Mehoffer i Franciszek Siedlecki - w sumie 30 artystów”.
     Wystawa pozostanie w Elblągu do 25 kwietnia.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A na strychu PODZAMCZA zakamuflowane, ściśle tajne/poufne, filmowe archiwum Stefana Muli! (Czytaj art. portEl’u: Wyróżniony z Zanussim - Dziennik Bałtycki 2001-03-05 ”Stefan Mula, elblążanin i znany reżyser Krzysztof Zanussi otrzymali tytuł honorowych członków Polskiego Stowarzyszenia Filmu Naukowego na XVI Walnym Zjeździe Delegatów”). Dyrekcja Muzeum pozwala je oglądać jedynie nietoperzom, ćmom i sowom. Jeden nietoperz mi powiedział, że jest tam film ukazujący Elbląg w grudniu 1970 roku! To by była „Lekcja historii”! Ale ćma i sowa przyznały tym filmom miano „pułkowników”. Zdegradować taśmy filmowe! Niech bezrobotni elblążanie je sobie oglądają – jak drzewiej bywało.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-03-05)
Reklama