UWAGA!

Co się dzieje z Głosem Elbląga?

W kioskach pojawił się dzisiaj Głos Elbląga. W obszernym tekście Wojciech Konwicki, prezes zarządu Delta Press, i Zbigniew Żukowski, red. naczelny Głosu Wybrzeża informują o powodach nieobecności gazety.

“Na początku marca br. na skutek zatoru płatniczego (co oznacza, że Głos nie otrzymał w spodziewanych terminach zapłaty za swe usługi od kontrahentów i w efekcie sam nie zapłacił należności drukarni za druk gazety) nasz dług wobec drukarni wzrósł do ok. 100 tys. zł. Dla ocenienia jego wielkości dodajemy, że w ubiegłym roku nasze płatności na rzecz drukarni wynosiły co miesiąc średnio ok. 120 tys. zł. (...)
     Drugie ze wspomnianych wcześniej wydarzeń nastąpiło w trakcie trwania perypetii z drukarnią Polskapresse. Oto w redakcyjnej poczcie otrzymaliśmy zawiadomienie o zajęciu przez komornika konta bankowego Głosu Wybrzeża (...). Komornik działał w oparciu o decyzję sądu wydaną w wyniku powództwa cywilnego byłego prezesa Delta Press, a zarazem byłego redaktora naczelnego Głosu Wybrzeża Marka Formeli, żądającego zwrotu niewypłaconych mu poborów, w czasie gdy sam kierował gazetą oraz zwrotu pożyczek udzielonych przez niego spółce”.
     Jak informuje redakcja, obecnie trwają rozmowy na temat sprzedaży gazety nowemu inwestorowi. Najbliższe wydanie Głosu Wybrzeża, którego mutacją jest Głos Elbląga, planowane jest za tydzień 1 kwietnia. Do czasu sprzedaży tytułu Głos ma się ukazywać jako tygodnik.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Więc jaki to Głos Elbląga skoro o wszystkim decyduję się w Gdańsku??? Zresztą podobnie ma się sprawa z Dziennikem Elbląskim gdyż jest on odmianą Gazety Olsztńskiej :( Więc tan naprawdę w Elblągu nie mamy swojej lokalnej gazety codziennej :(
 • Jarek, a czy kiedykolwiek w Elblągu wydawano lokalny dziennik?
 • Była "Gazeta w Elblągu" lokalny dodatek do Gazety Wyborczej!
 • Wydawany w Elblagu :-)? A gdzie byla ksiegowosc i sklad "Gazety w Elblagu"? W Elblagu? :-) Przeciez to chyba nawet nie byl oddział, tylko filia oddziału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pytajnik(2005-03-25)
 • poza klopotami finansowymi Głos Elbląga to szmatławiec, ktory zyje tylko dzieki lizusowskiej polityce wspierania wladz lokalnych a one finansuja w nim wiekszosc reklam (tak bedzie tez po wyborach, bo w Elblagu znow zwyciezy lewica i pan S.)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwerty(2005-03-25)
 • No to hopsasa dzielni elblążanie do boju wydawać codzienną gazetę! Żaden to kłopot, prawda? PS możemy uznać portel za codziennik elbląski, więc nie pesymizmujmy tak bardzo ;) PS2 Wesołych kurczaków ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2005-03-25)
 • DZIENIK ELBLASKI TO TAKA LIPNA GAZETA SZKODA KASY NA NIA WYDAWAC.......
 • Możemy tylko pozazdrościć Toruniowi lokalnego dziennika "Nowości" gdzie piszą głównie o sprawach Torunia i to w różnych aspektach społecznych,kulturalnych,gospodarczych itd. Jest też odmaia Grudziądzka "Nowości Grudziądzkie" które z kolei poruszają sprawy Grudziądza i okolic.
 • Jarek, ale nie mają portElu. A to jest ewenement w skali kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2005-03-27)
 • I BARDZO DOBRZE , NARESZCIE ZNIKA Z HORYZATU GAZETA "DYSPPOZYCYJNA '--- PRZEZ CZŁY CZAS NIE ZOBACZYŁEM W NIEJ ANI KRZTY KRYTYKI TYLKO WŁ...........STWO
 • Ale mają za to potral lokalny pd nazwą "WIRTUALNY TORUŃ" gdzie są poruszane podobne tematy co na naszym port-elu :)
 • Mieszkam ponda 30 lat w Elblągu i jak sobie przypominam nie było tu nigdy stricte lokalnego dziennika. Dlatego być może są takie sytuacje jak z "Głosem". Red. Monice S. chyba wydaje się, że tworzy lokalny dziennik. Jeżeli nie wie do końca, to zapraszam do Torunia i przeczytania tamtejszej popłudniówki "Nowości". Elbląskie dzienniki w żadnym stopniu (mimo ciągłych "rewolucyjnych zmian") nie mogą nawiązac do poziomu prasy, która wydawana była (kilka tytułów) w Elblagu przed 1945 r. To jest zastanawiające, że ze 130. tysięcznego miasta nie można ułożyć jednej strony dziennych informacji. Nie mówiąc już o repartażu, polemikach, recenzjach itp. Toć przecież gminny Pasłęk dorobił się miesięcznika, który jako jedyny w Polsce Północnej (w skali takiej wielkości miasta) jest wydawany ponad 15 lat!Codziennie szlag mnie trafia, że biorąc tutejszy, lokalny dziennik nie mogę prawie nic znaleźć o moim mieście! Ale okazuje się, że podobne szczęście mamy też do lokalnej TV.
Reklama