UWAGA!

Coraz gorzej

"O 416 osób wzrosła w lutym liczba bezrobotnych w rejonie elbląskim. Bez pracy pozostaje 20 tys. 850 osób. Ofert jest ciągle mało" - donosi "Głos Elbląga".

"Bezrobocie w rejonie elbląskim nie zatrzymuje się. W lutym w stosunku do stycznia br., przybyło 416 bezrobotnych. W powiecie grodzkim, czyli w mieście, bez pracy pozostaje 12 tys. 720 osób (o 247 więcej niż w styczniu), w ziemskim 8130 (wzrost o 169 osób).
     Na koniec stycznia br. stopa bezrobocia w powiecie ziemskim wynosiła 31,4 proc., a w powiecie grodzkim 21,1 proc. Na razie zatrzymała się fala zwolnień grupowych. Nowi bezrobotni wywodzą się przede wszystkim z niewielkich firm prywatnych. (...) W lutym do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu wpłynęły tylko 143 oferty, o 9 więcej niż w styczniu br.
     - Zastój na rynku pracy obserwujemy od ubiegłego roku - mówi Agnieszka Nowińska, zastępca kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Jednym z powodów jest brak pieniędzy na aktywne formy zwalczania bezrobocia.
     Elbląski urząd winien jest pracodawcom prawie 4 mln zł z tytułu umów o refundacji. Pieniędzy nie ma nadal i nic nie wskazuje na to, że wpłyną one do końca marca".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kocham Solidarność, wiedzą jak kierować państwem aby robotnik mógł wypoczywać. Za Komuny praca była obowiązkiem teraz jest przywilejem kolesiów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2001-03-21)
 • Jak to bywało za komuny tak i teraz wmawia się że jest wiele powodów do radości, ale w tedy to była chociaż praca! Za Gierka podwyżki o kilka zł. powodowały protesty, teraz ludzie padli na kolana, bez pracy, bez środków do życia za zgodą naszego rząd - Solidarnościowego. Narodzie co z nami robią ?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robotnik(2001-03-21)
 • Robotnik: padliśmy na kolana i to nie w konfesjonale a przed pazernymi golcami - biedakami co do koryta się dorwali i teraz musimy odczekać, aż się nachapią. I oby się nie udławili!!! bo na ich miejsce przyjdą nowi i zaczną od chapania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezrobotny(2001-03-22)
Reklama