UWAGA!

Diety radnych

"Dziennik Elbląski" przygotował w dzisiejszym wydaniu analizę diet radnych W Elblągu, Olsztynie i Iławie. Wynika z niej, że elbląscy radni zarabiają najwięcej.

"Najlepiej opłacani są radni w Elblągu - donosi "Dziennik Elbląski". - Szeregowy członek rady dostaje co miesiąc 1082 zł diety. Przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 2164 zł. W Olsztynie przewodniczący Rady Miasta dostaje co miesiąc 2 tys. złotych, a radny nie pełniący żadnej funkcji - 600 zł diety. Im mniejsza gmina, tym uposażenie radnych niższe. W Iławie radny może maksymalnie w miesiącu otrzymać 270 zł, a przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje miesięcznie 935 zł ryczałtu".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hehe... Tylko radnym zosać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Dragon(2001-05-30)
 • tak cienko? to ja mam zasiłku więcej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2001-05-30)
 • A może to jest obszar, gdzie można szukać oszczędności; w tzw. "oświacie" doszliśmy już do absurdów. Proponuję internetową dyskusję...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczyciel(2001-05-30)
 • Dostają 1000 zł diety, ok. A czy wiecie jaka to odpowiedzialność? Każdy z nas może napsioczyć, a Prokurator paragraf znajdzie na radnego, bez względu zasadność skargi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-05-30)
 • Odpowiedzialność Andrzeju jest "tylko" polityczna, a dieta nie miesięczna, więc się nazbiera. Zgadzam się z "nauczycielem", iż jest to sfera w której należałoby szukać oszczędności, bo przecież radnym jest się dla idei, a nie dla kasy. Ponadto wśród radnych jest wielu lekarzy, którym w ostatnich czasach wiedzie się niezgorzej.
 • Za tą odpowiedzialnością kryje się także śmierć polityczna. Przykładem były prezydent Elbląga Gburzyński... sądy, poniżenie, lekceważenie, zniewaga, jest opluwany i lżony. Kładł papę na dachach Zamechu i był człowiekiem. Po prezydenturze odsądzony od czci i wiary!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-06-04)
 • "Nigdy się tak nie poniżę aby znaleźć się w polityce" powiedział pewien mądry człowiek. I chociaż "siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół" jak stwierdził Reymont to jednak wolę być biedna niźli silna(choć nie zaprzeczam że czasami sama w to wątpię).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-06-04)
Reklama