UWAGA!

Długa podróż do stolicy

Elbląg, Z Elbląga trzeba najpierw dojechać do Malborka
Z Elbląga trzeba najpierw dojechać do Malborka (fot. Paweł Serocki).

PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. Dla nas to zła wiadomość - podróż z Trójmiasta do Warszawy wydłuży się o kilkanaście minut - czytamy w „Gazecie Wyborczej Trójmiasto”.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 9 grudnia, spółka PKP Intercity już teraz ujawniła najważniejsze zmiany w swojej ofercie. Zmiany na lepsze dotyczą miast w środkowej i południowej Polsce, na trasie Gdańsk - Warszawa pojawi się co prawda dodatkowy pociąg Tanich Linii Kolejowych, ale czas przejazdu do stolicy ulegnie wydłużeniu. Najszybszy na tym odcinku pociąg Intercity Kaszub będzie potrzebował aż 4 godz. i 21 min na jego przebycie (obecnie zajmuje mu to 4 godz. i jedną minutę). Dlaczego kolejny raz podróż do stolicy ulegnie wydłużeniu?
     Powodem jest coraz gorszy stan torowiska i niezbędne w tej sytuacji remonty. Od września trwają prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Praga - Nasielsk. Zmodernizowane tory, przystosowane do prędkości 200 km na godz., gdzieniegdzie się już pojawiły, ale przez najbliższy rok, w związku z kolejnymi pracami, pociągi będą miejscami poruszały się tylko po jednym torze w obu kierunkach. Właśnie to wpłynie na długość przejazdu.
     Więcej w „Gazecie Wyborczej Trójmiasto”
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama