UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dni wolne w 2014 roku

 
Elbląg, Dni wolne w 2014 roku
fot. WS

Odpowiednio planując 26 dni urlopu w przyszłym roku, można odpoczywać łącznie przez 61 dni – wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolnych za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Święto Konstytucji 3 Maja oraz Wszystkich Świętych wypadają w sobotę. Za każde z nich, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z października 2012 roku, pracownikowi przysługuje jeden dodatkowy dzień urlopu. Kiedy go dostanie? To już musi ustalić z pracodawcą.
       Dni ustawowo wolne od pracy w 2014 roku:
       1 stycznia, środa – Nowy Rok
       6 stycznia, poniedziałek – Święto Trzech Króli
       20 kwietnia, niedziela – Wielkanoc (pierwszy dzień)
       21 kwietnia, poniedziałek – Wielkanoc (drugi dzień)
       1 maja, czwartek – Święto Pracy
       3 maja, sobota – Święto Konstytucji 3 Maja
       8 czerwca, niedziela - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
       19 czerwca, czwartek – Boże Ciało
       15 sierpnia, piątek – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
       1 listopada, sobota – Wszystkich Świętych
       11 listopada, wtorek – Święto Niepodległości
       25 grudnia, czwartek – Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
       26 grudnia, piątek – Boże Narodzenie (drugi dzień).
       Pierwszy długi weekend część Polaków rozpocznie już od dziś. Wystarczyło w czwartek i piątek (2 i 3 stycznia) wziąć dwa dodatkowe dni wolnego, aby nowy rok rozpocząć od urlopu.
       Weekend wielkanocny będzie skromniejszy, bo tradycyjnie daje Polakom odpoczywać przez zaledwie trzy dni (w tym roku od 19 do 21 kwietnia). Podobna będzie również majówka, Święto Pracy wypada bowiem w czwartek, a Święto Konstytucji 3 Maja w sobotę. Sprytni urlopowicze – jak podpowiada Money.pl – mogą jednak połączyć oba wydarzenia. Wówczas biorąc osiem dni wolnego (od 22 kwietnia do 2 maja) będą mogli cieszyć się 16 dniami nieprzerwanego urlopu. Niewykluczone, że wystarczy im do tego siedem dni, jeśli wolne za sobotę 3 maja będzie mógł odebrać w piątek 2 maja.
       W czwartek 19 czerwca jest Boże Ciało. W piątek 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, a we wtorek 11 listopada Święto Niepodległości. We wszystkich trzech przypadkach wystarczy wziąć cztery dodatkowe dni wolnego, aby załapać się na dwa weekendy. W listopadzie – podobnie jak w maju – mogą wystarczyć do tego trzy dni z urlopowej puli, jeśli za Wszystkich Świętych (które w 2014 roku wypada w sobotę) wolne odbierzemy na przykład w poniedziałek 10 listopada.
       Boże Narodzenie w przyszłym roku wypada w czwartek i piątek. Biorąc dodatkowe sześć dni urlopu (22-24 grudnia i 29-31 grudnia) okres świąteczny – tylko w 2014 roku – wydłuży nam się do 12 dni.
      
       źródło: Money.pl
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama