UWAGA!

Drogi browaru

”Kończą się właśnie zapasy piwa Hevelius - głównego produktu gdańskiego browaru. Zgodnie z umową za kilka tygodni jego produkcja zostanie przeniesiona do Elbląga” - informuje Gazeta Wyborcza.

”W gdańskim browarze Hevelius pracuje już tylko kilka osób koniecznych do zabezpieczenia zakładu. Reszta 190-osobowej załogi będzie się jeszcze od czasu do czasu pojawiać w firmie. Przyjdą, aby wziąć udział w szkoleniach jakie zafundowała im Grupa Żywiec - właściciel browaru".
     ”- To kursy uczące jak skutecznie szukać pracy oraz kursy komputerowe i językowe - mówi Krzysztof Rut, rzecznik Grupy Żywiec".
     ”Pracownicy odchodzą z firmy z odszkowaniami - każdy otrzymał średnio po 60 tys. zł. Tymczasem w Sądzie Okręgowym toczy się spór między miastem, a Żywcem, obecnym właścicielu browaru. Gmina chce 15 mln zł odszkodowania".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak wykończyć konkurencję? Jeżeli nie można jej wykończyć z zewnątrz należy się do niej przyłączyć i zlikwidować ją od wewnątrz. Jemy w Elblągu „Danon’y” choć mamy swoje „AMy” z Wolności. Kto z nas zwraca uwagę czy ser np. Salami jest produkcji elbląskiej? Handlowcy zaopatrują się tam gdzie otrzymają większy rabat (my płacimy bez zminan), a jak nasza produkcja padnie, cena u zewnętrznych dostawców automatycznie idzie w górę. Jesz AM’y ? Nie? To 100 osób na bruk. Jesz cukierki z Wolności? Nie? To 80 osób na bruk. Kupujesz kiełbaski Elbląskie? Nie? To 350 osób na bruk. Kupujesz sukienki i garsonki z SaBo? Nie? To 90 osób na bruk... Padło: Truso, Bianka, Renoma, Plastyk, EZNS, STW, Społem. Coś jeszcze działa? Hura! A tak prawdę mówiąc to i bruku ci u nas niedostatek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-02)
 • Padł Hevelius, Lańcut (właściciel Grupa Żywiec) , chodzą słuchy o powolnym przenoszeniu produkcji z Braniewa do Elblaga. Czyli i Braniewo czuje się zagrożone? Poczekamy,zobaczymy jak na razie fuzja z Żywcem nie wychodzi Elbrewery Co. Ltd. na zdrowie tylko zamykaja kolejna browary, ale może i niedługo elblaski browar przykryją pajęczyny - kto to wie? A kolejni ludzie na bruk. Elbląg - jako wioska olimpijska- mnie się to osoboście nie podoba i dlatego stad uciekam, póki, jaszcze tu jeżdżą pociągi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jeszcze pracujący(2001-03-02)
 • POZDROWIENIA DLA AGNIESZKI Z ARMII LUDOWEJ GUM>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jeszcze pracujący(2001-03-02)
Reklama