UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Druga szansa Renomy

"Ważą się losy Spółdzielni Renoma. Samorząd elbląski i Krajowy Urząd Pracy zamierzają powołać na bazie pozostającego w upadłości zakładu - nową spółkę" - napisał Dziennik Elbląski.

Ostateczne decyzje zapadną na początku października. Wówczas zbiera się Rada Krajowego Urzędu Pracy, która musi zaopiniować elbląskie przedsięwzięcie.
     - W miniony wtorek, podczas rozmowy z prezydentem Henrykiem Słoniną, prezes KUP Grażyna Zielińska obiecała, że będzie popierać naszą inicjatywę - informuje Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta.
     Renoma winna jest urzędowi 900 tys. zł; ta kwota mogłaby być wkładem PUP do planowanej spółki.
     - Chcemy ratować Renomę - deklarował prezydent podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. - Zależy nam na przejęciu jej majątku. Trwają negocjacje na temat kwoty, którą musielibyśmy wyłożyć. Syndyk mówi o 500 tys. zł. My możemy mu zapłacić najwyżej 200 tys. zł.
     Prezydent prowadzi też rozmowy z Bankiem Gdańskim na temat przeceny zajętych przez bank maszyn. (...)
     W latach największej świetności Renoma zatrudniała 1,5 tys. osób, łącznie z zakładami w Zalewie, Nowym Dworze Gd. i Braniewie. W 1999 spółdzielnia stanęła na progu bankructwa; zaczęły się kłopoty z wypłacaniem pensji, rosły zaległości w ZUS i US. Wniosek o upadłość zarząd złożył w lipcu 2000 r."
     Więcej na temat powołania nowej spółki na bazie Renomy w dzisiejszym Dzienniku Elbląskim.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama