UWAGA!

Dzielenie skóry na niedźwiedziu

"Władze miasta przymierzają się do rozbiórki części magazynu przy ul. Pocztowej. Konserwator zabytków twierdzi, że nie wydał jeszcze zgody na rozbiórkę budowli" - donosi "Dziennik Elbląski".

"Zdaniem Artura Zielińskiego, rzecznika prasowego prezydenta Elbląga, rozbiórka połowy magazynu jest niezbędna do tego, by zlikwidować tzw. wąskie gardło uliczne przy ul. Pocztowej. Jak zapewnia rzecznik, jest już zgoda konserwatora zabytków na zdemontowanie połowy obiektu.
     - Problem polega na tym, że nie ma dokumentacji tego budynku i zanim zostanie ogłoszony przetarg na jego rozbiórkę, specjaliści muszą przeprowadzić wiele badań - twierdzi Artur Zieliński.
     (...) Według rzecznika do 1 września wszystko powinno być gotowe. Do tego czasu dzierżawcy części magazynu przeznaczonej przez władze miasta do rozbiórki muszą się wyprowadzić. Maria Lubocka - Hoffmann, wojewódzki konserwator zabytków w Elblągu, jest zdziwiona całą sytuacją. Przyznaje, że trwają rozmowy w tej sprawie, ale żadnej decyzji odnośnie ewentualnej rozbiórki magazynu jeszcze nie wydała. Taka decyzja może zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama