UWAGA!

Dziennik Elbląski: Ciepły obiad i łóżeczko, czyli daj się aresztować

“Osoby zatrzymane przez policję muszą dostać pierwszy posiłek w areszcie już po 6 godzinach. Tak samo nakarmią nas w izbie wytrzeźwień. Do tego ciepło, łóżko i klimatyzacja. Ale, aby na te luksusy zasłużyć, trzeba najpierw tam trafić” - napisał Dziennik Elbląski.

“Pomieszczenie, w którym nietrzeźwy wraca do formy, musi mieć uchylne, ale zakratowane okna. Do tego wentylację, ogrzewanie oraz łóżka i inny sprzęt, przymocowany do podłogi. Osobie zatrzymanej pierwszy posiłek przysługuje po 6 godzinach od zatrzymania. Są jednak wyjątki. Nie może liczyć na posiłek zatrzymany krócej niż 12 godzin. W takim przypadku otrzyma on tylko napój.
     Zatrzymani do wytrzeźwienia lub przebywający w policyjnym areszcie mają prawo do trzech posiłków, w tym jednego gorącego oraz napojów dla zaspokojenia pragnienia.
     - Zmiana prawna, jaka teraz nastąpiła, to te 6 godzin, po których trzeba zatrzymanemu wydać pierwszy posiłek – mówi Tomasz Piaskowski, p.o. naczelnika sekcji patrolowo-interwencyjnej elbląskiej policji.
     Posiłki nie mogą być byle jakie. Wartość energetyczna takiego posiłku musi być nie mniejsza niż 2600 kcal. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, muszą dostawać posiłki o wartości odżywczej 3200 kcal”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowna Redakcjo ~ przepraszam, że zwracam uwagę (ostatnio drażliwaKwestia), ale poprawcie literówki (wówczas nic już nie przysłoni prawdziwejGłębi bulwersującejElblążan sprawy@_@)
 • Dziękujemy rwel - poprawione.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2005-05-13)
 • ...ależ nie-ma-za-co - drobiazg (choć jak pamięcią sięgam, to podziękowanie rwelowi...)! Teraz można skupić się... 3200 kcal do lat 18-tu??? Toż to jawne łamanie ustawy AntyAnty! Jeszcze dorzucić muzę: my młodzi, my młodzi, nam wódka nieee zaszkooodzi...
 • ...mają prawo do 3 posiłków... wartość posiłku nie mniej niż 2600kcal? Znaczy się 2600 otrzymuje w sumie, czy 3*2600?
 • a może zatrudnimi jeszcze jakieś specjalistki do spraw rozładowywania napięcia zeby się tam nam ludziska nie stresowali jak siedzą ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kurczaki pieczone(2005-05-13)
 • Niedawno tam trafiłem ale jako zatrzymany z fałszywego oskarżenia. Smród. brud, koce śmiedzące i zaszczane, materac lepiący się od brudu, poduszka to już jawna granda,ściany brudne pomalowane w esy floresy gównem, łuszcząca się farba i ten wszedobylski fetor. Co do obsługi " dołka " to nie mam żadnych zastrzeżeń. W miarę kulturalni. Wyszedłem z tamtąd z wielkim obrzydzeniem. Po powrocie do domu rzeczy do prania a ja do wanny na godzinę aby stracic ten smród. Posików nie przyjmowałem ponieważ brzydziłem się wszystkim. Przeżylem to jako horror.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były aresztant(2005-05-15)
 • były ~ fantastyczna relacja z tego ekscytującego miejsca! ...zwłaszcza opis graffiti - mniodzio, mniamMniam!
Reklama