UWAGA!

Dziennik Elbląski: Czy to głupota?

“Projektanci nowego dworca PKS zapomnineli o niepełnosprawnych. W budynku mogą korzystać z windy. Jak jednak dostać się do wewnątrz, skoro nie ma podjazdu i oznaczonych miejsc parkingu?” - napisał Dziennik Elbląski.

“To tylko jeden z wielu przykładów. Niepełnosprawni kierowcy mają problemy z zaparkowaniem przed przychodniami, urzędami, restauracjami. Niedawno powstało w Elblągu kilka dodatkowych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych tzw. kopert. To jednak nie rozwiązało problemu. Zajmując je sprawni kierowcy w większości przypadków nie są niepokojeni przez Straż Miejską czy policję.
     Problem miejsc dla niepełnosprawnych nagłośniony został podczas ubiegłorocznej akcji parkingowej. Elbląg był jednym z kilkunastu miast z całej Polski, które brały udział w tej kampanii. Jej efekty są widoczne, jednak nadal pozostało wiele do zrobienia. Dowiodła tego 'wycieczka' Józefa Łuszczaka – koordynatora akcji i Marka Pawlikowskiego – pracownika Zarządu Dróg Miejskich w Elblągu. Większość kopert – przed przychodniami, urzędami czy centrami rehabilitacji była zajęta. Niestety tylko jedno przez osobę uprawnioną”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • hmmm... przecież od frontowej strony budynku jest podjazd!, ale spokojnie zaparkować można z drugiej strony, a tam nie ma przecież schodów, więc w czym problem??
 • Sztuczny problem, nie mieli czego do artykułu włożyć, to postawili na dworzec PKS, może o PKP chodziło, tyle że nie odróżniają ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2005-05-20)
 • Przecież jest podjazd dla niepełnosprawnych od strony Placu Dworcowego. Dziennikarz jest chyba ślepy! Jaki dziennikarz taka i gazeta - zaściankowa.
 • "...na niesfornych kierowców nie ma innego sposobu jak nakładanie blokad na koła czy karanie mandatami" trudno nie zgodzić się z tą opinią, ale... jeśli po wyciszeniu dyskusji wokół festynów (niedzielny i środowy), teraz kierujemy gniewPubliczny naKierowców (toć przez nich cierpi większość osób z niepełnosprawnościami-_-), można tradycyjnie pochwalić sprawność mediEli i... wszyscy równi są; niepełnosprawni=pełnoprawni itd. itp.
 • Dziennik elbląski niech sie zajmie innymi sprawami a nie wymyśla takie głupoty
 • Odpowiadam-owszem głupota,autora artykułu!poszukajcie tematów sensownych i ważnych dla społeczności a nie lansujecie tu sztuke dla sztuki w myśl zasady "nie ważne co byleby napisać"
 • podjazd jest. to fakt. gazeta sie pomylila. ale parking...... to dopiero jazda (nie tylko dla niepelnosprawnych)
 • Ten pan co napisal ten artykuł był chyba po kilku głębszych. Proponuję mu przejśc sie na dworzec i dobrze przyjrzeć!!!!!!Ja nie zauważyłem tam żadnych nieprawidłowości.
 • Irek ~ ten artykuł_co_miał_słusznie_zbulwersować_elblążan napisała Pani Natasza Jatczyńska
 • heh conajmniej dziwne ;] ale spoko ;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktoskcies(2005-05-21)
 • oj natasza, natasza, aczkolwiek niekoniecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mekeke(2005-05-21)
Reklama