UWAGA!

Dziennik Elbląski: Kogo wspiera agencja?

“Firma Omnes, nie wywiązując się ze zobowiązań finansowych, musiała zamknąć szwalnię w Braniewie. W ubiegłym tygodniu firma rozpoczęła działalność w Elblągu” - informuje Dziennik Elbląski.

“Dwadzieścia cztery kobiety pracujące w braniewskim zakładzie szwalniczym firmy Omnes straciły pracę 20 marca. Wcześniej przez trzy miesiące nie otrzymywały wypłat. Mimo iż Sąd Rejonowy w Braniewie nakazał Robertowi J., właścicielowi firmy, wypłacenie zaległych pensji, ten do dziś tego nie uczynił. Kobiety zostały bez pracy i bez pieniędzy. Robert J. otworzył tymczasem kolejny zakład w Elblągu.
     (...) Robert J. otwierając (...) zakład zawarł umowę z Agencją Własności Skarbowej Skarbu Państwa w Elblągu, która miała partycypować w kosztach zatrudnienia kobiet.
     AWRSP miała refundować co miesiąc 20 proc. wynagrodzenia każdej ze szwaczek (360 zł). Sfinansowała przeszkolenie kobiet i udzieliła preferencyjnego kredytu właścicielowi firmy w wysokości 113 tys. zł. (...) Szwaczki zobaczyły pieniądze tylko raz. (...)
     Robert J. postanowił otworzyć kolejny zakład szwalniczy, tym razem w Elblągu. Dyrekcja AWRSP pozwoliła mu na uruchomienie nowej szwalni na zasadach takich samych jak w Braniewie”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Teraz również Pan Janusz Nowak może otworzyć nowy ELBROL,bo jeden już załatwil i postawił w stan upadłości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2002-05-20)
 • Mam nadzieję, że urzędnicy z AWRSP lub ich bliscy spotkają się z taką sytuacją na własnej skórze! Jak przyjemnie czekać na forsę, która się należy! Zyczę im z całego serca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wpodszywaczy(2002-05-20)
 • Przeciez Nowak rozłożył Elbrol, aby wyprowdzic majatek do firmy żony INVEST ECO SYSTEM. W tej firmie sytuacja jest dobra, bo nie musi płacic dłuznikom. Sądze ze dobry prokurator dużo mialby duzo pracy. Ale nie nie za tej kadencji.
Reklama