UWAGA!

Dziennik Elbląski: Kupcy stają do przetargu

“Kupcy ze stowarzyszenia El-Centrum wpłacili 100 tys. zł wadium i wezmą udział w dzisiejszym przetargu na kompleks budynków należących do Elzam Holding” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“To kolejny przykład działania niespołecznego w Elblągu – mówi o poczynaniach władz Elzamu Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiej Solidarności. - Kupcy w ostatniej chwili, przez przypadek dowiadują się, że mają zostać sprzedane ich miejsca pracy i są w szoku. Zarząd Elzamu nie chce się zgodzić, żeby przełożyć termin przetargu, aby kupcy mogli się do niego przygotować, założyć spółkę. Firma ma prawo robić przetarg, ale powinna powiadomić zainteresowanych, czyli kupców. Oni wielokrotnie chcieli kupić tę halę, ale nie było odzewu.
     Wiadomość o przetargu zaniepokoiła kupców. Boją się, że nowy właściciel budynków m.in. podwyższy dzierżawę albo zamknie halę i stracą swoje miejsca pracy”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z całym należnym szacunkiem dla pracy dzierżawców - obawa o miejsce pracy zawsze będzie wynikać z faktu jego dzierżawienia... Jednak gdy zamiast wypowiedzi kogoś z 12-letniego stowarzyszenia tychHandlarzy, albo władcyMajątku-dyraFlo (np. o wartości 13,5mln), czytam tego troskąUniesionegoDzieckaSzczęścia (czego się dotknie, to spier....) ~ czarrrnoToWidzę -_-
 • ...a co na to wszystko Ferdynand Gotlob Schichau?
 • Ferdinand Gottlob Schichau
 • Popieram działania kupców dlatego że pracuję tam mój szkolny kolega Andzej Rymar i jego brat :) Prowadzą oni boks z kasetami video i audio, mają też w ofercie nagrane flimy dla dzieci i dorosłych na dvd i video :) więc popieram ich w 100% :) No bo jak można sprzedać ludzi wraz z halą??? to zakrawa na niewolnictwo XXI wieku :( No i co ??? znowu przybędzie bezrobotnych w naszym biednym mieście Elblągu :( a jak narazie kupcy z hali El-Zam płacą przecież za dzierżawę boksów no i miasto ma z tego tytułu niezłe dochody :) no i co będzie z rodzinami tych kupców którzy od 15 lat zajmowali się wyłącznie handlem w hali El-Zam ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek z Różanej(2005-04-27)
 • brawo dla Jarka! to wielce zastanawiające, wszyscy tak bardzo pragnęli kapitalizmu, wolnego rynku! a gdy te nastały i zaczęły się rządzić własnymi prawami - w wielu przypadkach nieubłaganymi nagle wszyscy są pokrzywdzeni! no albo rybka albo akwarium... silny kupuje słabego i może z nim zrobić co mu się podoba! inna kwestia, że forma przetargu nie jest odpowiednia, bo kupcy powinni zostać poinformowani! ale reszta... to już prawa rynku;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michal(2005-04-27)
 • A bo nie ma to jak Panie Dziejaszku kapitalizm socjalistyczny - Boże uchowaj nas przed "pomocną dłonią "- Zielonych, Związkowych, no i Tych, wicie od łorłania.
 • PRZECIEŻ NIKT KUPCOM NIE ZABRANIA KUPIĆ TEJ HALI W PRZETARGU.!!! TO JUŻ CHYBA INNE CZASY MAMY.!!! OD DAWNA BYŁO WIADOMO ZE TO JEST DO SPRZEDAŻY. I WIADOMO JAKA JEST STRATEGIA HOLDINGU. I TAK JUZ WSZYSTKO ROZPIEPRZONO...CAŁY HOLDING.!!! Z 1000 PRACOWNKÓW ZOSTAŁO BODAJŻE 10 ( SŁOWNIE: DZIESIĘĆ) RAZEM Z PREZESEM I SEKRETARKĄ.!!! I DOBRZE NIECH SPRZEDAJĄ TEN BDYNEK.! CZASY ELZAM-HOLDINGU JUŻ NIESTETY MINEŁY BEZPOWROTNIE. URZĘDNICY Z WARSZAWY SIĘ O TO STARALI JUŻ OD ŁADNYCH PARU LAT. WIEM O TYM. PRZYNAJMNIEJ JAKO AKCJONARIUSZ COŚ Z TEGO BĘDĘ MIAŁ. DYWIDENDE ALBO INNA FORMĘ PIENIĘŻNĄ.! MAM NADZIEJĘ ŻE PAN PREZES UMORZY CZĘŚĆ AKCJI.?? I WYPŁACI PIENIĄŻKI AKCJONARIUSZOM.!
 • A TAK NA MARGINESIE TO KUPCY SIĘ DOPIERO BIEDACTWA OBUDZIŁY.!!! I ŻĄDAJĄ ŻEBY ICH TRAKTOWANO NA JAKIŚ DZIWNYCH SPECJALNYCH WARUNKACH.!!! BIEGAJĄ DO PREZYDENTA. BARDZO TO ŚMIESZNE. A PRZECIEŻ HOLDING TO SPÓŁKA PRYWATNA BO AKCYJNA.!!! KAŻDY MOŻE SOBIE KUPIĆ TAKI BUDYNEK W PRZETARGU JAK MA OCHOTĘ I KASĘ.!!! A ONI KUPCY SIĘ TERAZ UŻALAJĄ NAD SOBĄ I UDAJĄ BARDZO POKRZYWDZONYCH.!!! PRZECIEZ TYLKO WYNAJMOWALI TE BOKSY.!!! MIMO WSZYSTKO NIE MOGĘ ICH ZROZUMIEĆ.!!! ZUPEŁNIE INNĄ JEST SPRAWA ROZWALANIA STOPNIOWEGO TAKIEGO KIEDYŚ WIELKIEGO ZAKŁADU. ALE TO WINA WARSZAWIAKÓW Z NFI. UCZESTNICZYŁEM NA WALNYCH ZGROMADZENIACH AKCJONARIUSZY TO WIEM. NO I PRACOWAŁEM KIEDYŚ W TEJ FIRMIE. OJ NAPATRZYŁEM SIĘ TAM RÓŻNYCH CZASAMI DZIWNYCH I ZATRWAŻAJĄCYCH RZECZY I PRZEKR.....!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MAAA- BYŁY PRACOWNIK I AKCJONA(2005-04-27)
 • A PAN KOZŁOWSKI I SOLIDARNOŚĆ JAK ZWYKLE POD PUBLICZKĘ. I BIJA PIANĘ.!!! PAN KOZŁOWSKI TO TYLKO TAM GDZIE MEDIA...ON LUBI MEDIA I NIC WIĘCEJ NIE ROBI.!!!
 • od czasu kiedy " upadł" Zamech przy ul. Grunwaldzkiej był przetarg na wygospodarowanie tego miejsca, aby nie leżalo " odłogiem". Powstał pomysł wydzierżawienia tam boksów i powstały nowe miejsca pracy. Teraz kiedy znalazł się inwestor to pracownicy krzyczą o niesprawiedliwość. Trzeba się zastanowić, czy nadal to ma być miejsce służące tylko do handlu, czy mają powstać kilkutysięczne miejsca pracy i nasze ukochane miasto znowu będzie lepsze od Olsztyna. Kiedyś Olsztyn był nastawiony na miasto naukowo- gospodarcze a teraz stawia na przemysł, a my przenosimy się do poprzednich zamiast iść dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelniczka(2005-04-29)
 • Droga czytelniczko;) a możeby tak uruchomić w tej hali fabrykę lokomotyw??? wszak w czasach G.Schichau-a właśnie w niej produkowano lokomotywy i podzespoły do nich ;) Byłby to powrót do żródeł:) tylko tych kupców należałoby przeszkolić do ich produkcji. No a jaki byłby to prestiż dla miasta Elbląga, wszak Olsztyn nie miał nigdy takiej fabryki!!! a Elbląg miał i teraz może ją reaktywować ponownie:) zmniejszając znacząco poziom bezrobocia w naszym Elblągu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek z Różanej(2005-04-29)
 • Artykuł delikatnie sugeruje, że przetarg jest ustawiony. Ciekawe czy kupcy przebiją faworyta .
Reklama