UWAGA!

Dziennik Elbląski: Lipne ulgi

„Mandat za ulgowy bilet komunikacji miejskiej grozi objętym świadczeniami przedemerytalnymi, którzy ze zniżki korzystają na podstawie legitymacji Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

„Osoby objęte świadczeniami przedemerytalnymi mają prawo do ulg. Jednak respektowane są one wyłącznie na podstawie dokumentów wydanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
     -Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów natomiast nie ma podstaw prawnych aby takie ulgi przyznawać. Mimo to pieczątka z informacją o 50 % zniżce na przejazdy komunikacją miejską widnieje na legitymacjach, które wystawiają. Wiele osób zostaje w ten sposób wprowadzanych w błąd - wyjaśnia Lechosław Bartosik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. (...)
     Sprawa jest o tyle trudna, że większość zainteresowanych o „lipnych” ulgach dowiaduje się dopiero w momencie kontroli biletów”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To chyba nie ulgi są lipne !!!! To tylko dwie potężne organizacje mają problemy z porozumieniem między sobą - za składki emerytów to można chyba od czasu do czasu popracować. Ale jak zwykle wg p. Bartosika największymi wyłudzaczami są ludzie, ci z nie taką legitymacją. Przy okazji: prawo do ulgi wynika z faktu BYCIA emerytem a nie posiadania przy sobie legitymacji - jest orzeczenie Sądu Najwyższego na ten temat
 • "... i ciebie ochroni", niech zyje Rzeczpospolita! ;)
 • Gdzie można znaleźć to orzeczenie SN? Będę wdzięczna za odpowiedź.
 • A może by tak pomysleć o biletach tańszych na krótsza trase i drozszych na dłuższa , anie tylko wlepiac mandaty i sie z tego cieszyć. Co za problem wprowadzic bilety czasowe tak jak w wielu miastach Polski,płacisz za to co przejedziesz ,a nie za 1 przystanek taka sama cena jak za kilka przystanków przejechanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2004-08-06)
 • jeden przystanek to mozesz sobie przejsc na nozkach!!!!! A ja nie chce placic 4 zl jak musze jezdzic wiecej
Reklama