UWAGA!

Dziennik Elbląski: Miasto łaski nie robi

„Już od trzech miesięcy wszystkie osoby kwalifikujące się do pomocy społecznej powinny otrzymywać tzw. zasiłki okresowe. Ale nie otrzymują. Dopiero od kilku dni są pieniądze na ten cel” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

„Poprzednio zasiłek okresowy był świadczeniem najbardziej pożądanym przez podopiecznych pomocy społecznej. Podczas gdy zasiłek celowy, przyznawany na zakup odzieży, żywności czy na przykład przyborów szkolnych oscylował wokół 50 zł, tzw. „okresówka” mogła sięgnąć nawet 300 zł. Pieniądze na ten cel płynęły z budżetu państwa. (...)
     Od maja to się zmieniło. Znowelizowana ustawa o pomocy społecznej zmieniła charakter zasiłku okresowego. (...)
     - Od trzech miesięcy jest to świadczenie obligatoryjne - przyznaje Mirosława Grochalska, zastępca dyrektorki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. - Każdy kto spełnia kryterium dochodowe, powinien je otrzymywać. Ustawa precyzuje też dokładnie wysokość tego zasiłku”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co to znaczy,że miasto łaski nie robi ? Przecież miasto to nie zakład produkcyjny i pieniądze, które wydaje pochodzą z podatków uczciwie i ciężko pracujących ludzi. Dlatego panie z mopsu powinne wiedzieć komu te pieniądze i za co dają. A mianowicie dostają je ludzie, którzy pracą się nigdy nie skalali. Żądają tylko pieniędzy, za które mogą kupić sobie papierosy, akohol potem wesoło porozrabiąć na ulicy i w domu, wejść w kontakt z policją, pozwolić swoim dzieciom niszczyć wspólne i prywatne mienie, wyzwać wszystkich innie niż oni myślących od złodziei i czekać na żądy leppera.
 • POPARCIE DLA E.P.
 • PRZEPRASZAM ZA BŁĄD .Popieram ET.
 • ET nic dodać nic ujać.Masz rację.
 • ET, polecam Ci jako lekturę ustawę o pomocy społecznej. Prawo ma to do siebie, że jeśli ktoś spełnia kryteria, to tę pomoc MUSi otrzymać, czy to się podoba pani z MOPS-u, czy nie. I pani z MOPS-u nie ma tu nic do powiedzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-08-10)
Reklama