UWAGA!

Dziennik Elbląski: Na książki i zeszyty

“Prawie 500 elbląskich uczniów, wnioskujących wcześniej o stypendium socjalne, może być mocno zawiedzionych. Najprawdopodobniej dla nich nie wystarczy już pieniędzy” - napisał Dziennik Elbląski.

“Do podziału między elbląskich uczniów będzie dokładnie 618 tys 45 zł. Do miasta dotarła właśnie wiadomość o wysokości dotacji na stypendia socjalne. Fizycznie pieniądze do kasy miejskiej jeszcze nie dotarły.
     Nie jest to imponująca kwota. O stypendia socjalne mogli ubiegać się wszyscy uczniowie (niezależnie od typu szkoły), jeżeli dochód na osobę w ich rodzinie nie przekraczał 316 zł miesięcznie. To podstawowe kryterium, ale nie jedyne.
     Przed ponad miesiącem radni uchwalili stypendialny regulamin, precyzujący kto w pierwszej kolejności otrzyma pomoc i w jakiej wysokości. Zgodnie z jego zapisami stypendia miały być przydzielane w następujących wysokościach: przy dochodzie od 201 do 316 zł – od 44,80 zł do 66 zł, przy dochodzie od 101 zł do 200 zł – od 44,80 zł do 88 zł i przy dochodzie nie przekraczającym 100 zł na osobę – do 112 zł.
     Do szkół wpłynęło 2160 wniosków”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama