UWAGA!

Dziennik Elbląski: Oddział zamknięty

„Tylko pacjenci na granicy życia i śmierci mogą od dzisiaj liczyć na pomoc ortopedów ze szpitala miejskiego w Elblągu. Przed pozostałymi chorymi drzwi oddziału zamknęły się. Nie ma pieniędzy na ich leczenie” - napisał Dziennik Elbląski.

„Ortopedzi ze szpitala miejskiego zostali ukarani za swoją pracowitość. A wraz z nimi ich pacjenci.
     - Praktycznie muszę zamknąć oddział - denerwował się w piątek Józef Hryniewicz, koordynator chirurgii urazowej i ortopedii. - Od poniedziałku mogę przyjmować pacjentów wyłącznie z zagrożeniem życia. To polecenie dyrektora szpitala”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Taki niegdyś organElbląski już od jakiegoś czasu pozwala sobie na krytykę PrezydentaWszystkichElblążan (nie pominął w tym artykule słów niezadowolenia panaKoordynatora z postawy naszego PWE wobec negocjacji szpitala o tegoroczny kontrakt), a kiedyż to na portElu . . .
 • Rwel, napisz po polsku o co Ci chodzi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-07-26)
 • Kochani pacjeńci - łamcie sobie nogi w I kwartale każdego roku bo później nie wiadomo co będzie. I to jest równość dla pacjentów!
 • Kochani pacjeńci - łamcie sobie nogi w I kwartale każdego roku bo później nie wiadomo co będzie. I to jest równość dla pacjentów!
 • teraz ze złamaną nogą pacjent musi szukać szpitala ,który nie wyczerpał swojego limitu przyjęć. Kto wie gdzie jest taki najbliższy szpital?
 • Biedny Pan H. - nie będzie na podatki ?
 • Biedny Pan H. - nie będzie na podatki ?
 • Gdyby wszyscy pacjenci trafiający na ten oddział załączniki które przynoszą wpłacali do kasy szpitala a nie do kieszeni pracujących tam lekarz to szpital dawno wyszedłby z długów. Teraz trzeba będzie dać więcej i wszystko podciągnie się pod stany zagrażające życiu.
 • Większych bzdur nie czytałaem od kilku miesięcy. Kłamstwo na kłamstwie oraz żerowanie na ludzkiej naiwności oraz niewiedzy w temacie. Po pierwsze z artykułu wynika, że w szpitalu na Żeromskiego jest tylko jeden oddział i on ma lkłopoty finansowe. Po drugie totalną bzdurą jest, że tylko pacjenci na granicy życia i śmierci mogą być hospitalizowani, bo akurat takich w tym szpitalu do tego szpitala przyjmować nie wolno ( brak oddziału rarownictwa, neurochirurgii, neurologii, tomografu czy rezonansu magnetycznego ) za niskie referencje. Po trzecie kto pozwolił samowolnie rozdąć oddział z 25 planowanych łóżek ( za które płaci NFZ do 50 ). Po czwarte pół miasta wie jak wygląda w tym oddziale sponsoring - "jeżeji masz jakieś możliwośći i chorego członka rodziny" to będzie on leczony poza kolejnością ponad limit jężeli wykonasz na rzecz oddziału usługę. Ponad limit zapłaci Rada Miasta z czego wynika,że to ona jest sponsorem. Prywatny oddział powiększony dla Pana H.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Będoący w temacie(2004-07-27)
 • Wiesz co "Bedacy w temacie" ....... Ty MASZ racje :)
 • To nieprawda, że ludzie tak mówią to mało wiedzą, albo usłyszeli od innych. Moja matka upadła na ulicy, zabrało ją pogotowie i próbowało zawieźć do Szpitala, dopiero w Elblągu przyjęto ją w Szpitalu Miejskim. Wyszło poważne złamanie biodra, które trzeba było operować, okazało się że potrzebna jest proteza i mama bez problemów została zoperowana i nikt nie chciał za to niczego. Teraz chodzi sama, a taka do końca życia była by kaleką w łóżku. Nie wierzcie w takie bzdury, mogę podać telefon i swoje dane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ANDZEJ(2004-07-27)
 • ANDZREJ podaj. W tym oddziale robi się czasami takie spektakularne przyjęcia żeby wykazać jacy "jesteśmy bezinteresowni" masz szczęście, że trafiło na twoją matkę - i dobrze że choć jedna osoba skorzystała, ale koszty społeczne to prawie 20.000.000, które zapłacą Elblążanie - trochę droge te protezy. Z jakiego jesteś miasta ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Będący w temacie(2004-07-27)
Reklama