UWAGA!

Dziennik Elbląski: Starówka odsłoni nowe skarby

“Niebawem rozpocznie się już 23 sezon prac wykopaliskowych na elbląskiej starówce. Specjaliści marzą m.in. o znalezieniu kolejnych znaków pielgrzymich” - informuje Dziennik Elbląski.

“Tradycyjnie już elbląscy archeolodzy powrócą na starówkę z początkiem maja. Po czterech latach prac wykopaliskowych w kwartale ulic: Wigilijna, Rzeźnicka i Przymurze, archeolodzy przeniosą się na bardzo obiecujące działki, położone blisko rzeki Elbląg.
     Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, w którym miejscu zaczniemy kopać – mówi Grażyna Nawrolska, kierująca pracami archeologicznymi na elbląskiej starówce. - Pod uwagę bierzemy dwie lokalizacje, obie są równie kuszące: Mostowa, Rybacka, Wodna oraz kwartał między Bednarską i Rybacką.
     W poprzednim miejscu archeolodzy znaleźli kilka naprawdę cennych i rzadkich eksponatów: XVII-wieczny pas holenderski z zapinką w kształcie wężowej główki, skórzaną okładkę książki z dobrze zachowanymi herbami, wazonik wenecki ze szkła oraz bardzo ładny talerz drewniany z XVII wieku o średnicy ponad 60 cm”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chm... 23 lata... czyli jeszcze ze 30 i będziemy mogli zabudować całą Starówkę! Ebląscy archeolodzy są chyba jedynymi na świecie którzy całe swoje życie zawodowe mogą spędzić w jednym miejscu pracy - tylko pozazdrościć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2002-04-18)
 • nie wiecie gdzie kopać? A może zaczniecie kopać tyłki elbląskim parlamentarzystom którzy zapomnieli o naszym biednym mieście.
 • eh.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KWASIMODO(2002-04-21)
Reklama