UWAGA!

Dziennik Elbląski: Znicze u stóp pomnika

Już w kilka minut po podaniu telewizyjnych komunikatów, pod pomnikiem papieża u wejścia do elbląskiej katedry pojawiły się dziesiątki zniczy. Przez następne minuty były ich setki. Składane przez elblążan w milczeniu, w ciszy, w szczególnej powadze. Wiele osób nie kryło łez” - napisał Dziennik Elbląski.

“Telewizyjne komunikaty pozbawiły nas złudzeń. W chwilę później zaczęto bić w dzwony we wszystkich kościołach. To były zaledwie minuty – od bezruchu, szoku, przerażenia. Ludzie ruszyli pożegnać się z papieżem tak, jak potrafią. Zewsząd nadjeżdżały samochody, krążyły taksówki. W pożegnalnym pochodzie, z włączonymi światłami, ale bez sygnałów dźwiękowych, przejechały samochody straży pożarnej. To samo zrobili policjanci.
     Katedra wypełniła się w pół godziny. W ogromnej większości młodymi, dwudziestokilkuletnimi ludźmi”.
     
     Więcej w dzisiejszym wydaniu Dziennika Elbląskiego.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wspólnie z żoną byłem po 22. giej w sobotę w Katedrze. Byli tu już pierwsi Elblążanie, którzy w skupieniu modlili się za spokój duszy Jana Pawła II. Zastanowiła nas jednak nieobecność księży w katedrze. W pewnym momencie pojawił się ksiądz, który "zaistniał" wyprowadzając głośno z Katedry drzemiącego w ławkach bezdomnego. Z rozmów ze znajomymi wiemy, że w kilku innych kościołach elbląskich w sobotę można było ewentualnie pomodlić się w krużgankach, przed zamkniętymi kratami. Zaiste, dziwna była to sytuacja. W tym miejscu - duże podziękowania dla Biskupa dra. A. Ślwińskiego, że mamy w Elblągu tak piękny pomnik Największego Polaka - Jana Pawła II Wielkiego.Najważniejszy jest dla nas fakt, że od kilku dni widzimy przy pomniku tak dużo młodych ludzi! Jakże małostkowo w tych przejmująco smutnych chwilach, zabrzmiały słowa Lecha Wałęsy (ale jednak "trochę po polsku"), że Papież ma 50% zasług w tym co stało się w Europie pod koniec XX wieku!!!!
 • W sobotę o 6.00 rano jechałem do Trójmiasta na wykłady i jakież było moje zdziwienie gdy na ulicach naszego małomiasteczkowego miasta nieujżałem ani jednej flagi narodowej z czarną wstęgą.Bardzo mnie to zdumiało, że nasze władze się nieprzygotowały na tę smutną okoliczność.Wjeżdżając do Trójmiasta a przejechałem wszystkie 3 wszędzie na ulicach były wywieszone flagi narodowe i kościelne z czarnymi wstęgami. Smutno i wstyd mi, że do tej pory a jest poniedziałek nie ma wywieszonych flag choćby na głównych ulicach naszej wioski. Pan Prezydent powinien się wstydzić. Brak reakcji i organizacji jest żenujący. Ale zapewne to to, że Elbląg nadal jest w większej połowie władz CZERWONY!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wizard(2005-04-04)
 • Jestem parafianinem Sw Pawla Apostola, ktora miala "szczescie" byc wizytowana przez B.Styrne w niedziele. Coz zenujace to bylo, na cale szczescie parafia wprowadzila modlitwe wieczorna za Ojca Swietego inaczej moglbym pomyslec, ze zmarl jeden z biskupow.
 • Media zachowują sie wzorowo jak nigdy, stacje komercyjne nie emitują reklam jestem pod wrazeniem ale kosciól nie robi nic. Przeciez to jest szczególna chwila do zjednozenia sie, wspolnej modlitwy, solidarnosci. Kościoł powinien wyjsc na ulice i jednoczyc ludzi w tak cięzkich chwilach dla nas wszystkich bez znaczenia wierzacych czy nie. Ojciec Święty prosił nas o modlitwe za niego za życia i po śmierci...Nie chce byc prorokiem ale bez autorytetu jakim był papiez, kościól z takim podejsciem czekają ciężkie chwile.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wierzący(2005-04-05)
 • TO JESZCZE NIC... W NIEDZIELĘ BYŁAM W KOŚCIELE POMODLIĆ SIĘ ZA OJCA SWIETEGO, POD KONIEC MSZY, JAK WIADOMO MA MIEJSCE STALA CZESC PROGRAMU, ZWANA "OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE". PIERWSZE OGŁOSZENIE DOTYCZYŁO OCZYWIŚCIE ŚMIERCI PAPIEZA, ALE JUZ DRUGIE BRZMIAŁO "JAK WIADOMO, W NASZYM KOŚCIELE ZACZAL PRZECIEKAC DACH, REMONT BEDZIE KOSZTOWAL 9 TYS, OFIARY NA REMONT DACHU ZBIERANE BEDA....." WSTYD MI ZA NASZ KLER.......
 • czy pomnik papieża jest przy katedrze? gdzie jest
 • Tak, pomnik papieża jest przy katedrze.Można sie tam modlic ,składac kwiaty i palić znicze.
 • Wizard - popieram Twoją wypowiedź w całości. Obserwatorka
Reklama