UWAGA!

Dziurawy Flash w co drugim Firefoksie

Elbląg, Dziurawy Flash w co drugim Firefoksie

Użytkownicy Firefoksa lubią często podkreślać, że wybrali ten program m.in. dlatego, że jest bezpieczniejszy niż Internet Explorer. To po części prawda - Mozilla z pewnością sprawniej łata błędy niż Microsoft. Ale co z tego, skoro ponad połowa użytkowników Firefoksa korzysta ze starej, dziurawej wersji aplikacji Adobe Flash? – informuje portal technonews.pl.

Mozilla udostępniła niedawno nową wersję Firefoksa - 3.5.3 (oraz 3.0.14 – dla tych, którzy wciąż korzystają z wydania 3.0). Jedną z ważniejszych nowości w tym wydaniu było dodanie opcji automatycznego sprawdzania, czy zainstalowany w przeglądarce plug-in flash jest zaktualizowany.
       Teraz, po tygodniu, Mozilla opublikowała statystyki, z których wynika, że z pierwszych sześciu milionów osób, które zainstalowały nową wersję, ponad 50 proc. miało w przeglądarce dziurawego flasha... A to poważna sprawa i realne zagrożenie dla użytkowników – bo w ostatnich miesiącach przestępcy chętnie wykorzystują luki w tej aplikacji do instalowania w systemie złośliwego kodu.
       To zresztą nie koniec - wszystkim, którzy mieli w systemie starą wersję flasha, Firefox wyświetlił komunikat o konieczności zaktualizowania aplikacji. Aby to zrobić, wystarczyło kliknąć odpowiednie polecenie... ale nie - aż 65 proc. użytkowników uznało, że lepiej będzie zrobić to później.
       A to znaczy, że co najmniej 2 mln użytkowników Firefoksa wciąż jest podatnych na którąś z wielu wykorzystywanych obecnie przez przestępców metod ataku wykorzystujących luki we wtyczce Adobe. I to mimo tego, że komunikat zachęcający do zainstalowania aktualizacji wyraźnie informował, że korzystanie ze starej wersji naraża użytkownika na atak...
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • FF jest najlepszy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fan FF(2009-09-17)
 • no widac właśnie jaki najlepszy. .. a jacy świadomi użytkownicy. ..
 • a'propos użytkowników, to na pewno nie bardziej świadomi są ci, którzy używają Internet Explodera. We wszystkim znajdą się luki - na to nie ma rady, ale akurat w exploderze nawet nie trzeba ich szukać, wystarczy wejść na jakąśbardziej "agresywną" stronkę. m$ to banda biznesmenów, którzy są w stanie wcisnąć ludziom każdy szit, tak, że ci czują się nawet z tego tytułu wyróżnieni; ) ot, jak niewiele do szczęścia potrzeba; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lemoor(2009-09-19)
Reklama