UWAGA!

Elbląscy kibice zatrzymani przez policję

 
Elbląg, Policjanci podczas meczu pomiędzy Elaną Toruń a Olimpią Elbląg, który odbył się 19 maja
Policjanci podczas meczu pomiędzy Elaną Toruń a Olimpią Elbląg, który odbył się 19 maja (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Podczas ostatniego meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Elaną Toruń (10 sierpnia) - odbywającego się w Toruniu - policja zatrzymała siedmiu mężczyzn w wieku od 17 do 28 lat. Jak informuje Super Express, elbląscy kibice podbiegli do płotu odgradzającego sektor kibiców Elany, gdzie zaczęli "dążyć do konfrontacji" z nimi. W pewnym momencie wspomniane siedem osób założyło na twarz kominiarki, a tym samym złamało prawo. 

"Po zakończeniu meczu funkcjonariusze zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy zakrywali kominiarkami swoje twarze. Takie zachowanie to złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Elbląga. Mają od 17 do 28 lat. Noc spędzili w policyjnym areszcie" - poinformował Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP w Toruniu na łamach Super Expressu. 
       W niedzielę (11 sierpnia) osoby te stanęły przed sądem, który zadecydował o ukaraniu sześciu z nich grzywną, a jednej pracami społecznymi (w wymiarze 40 godzin). Sąd zakazał również mężczyznom wstępu na mecze piłkarskie pomiędzy drużynami z Elbląga a Torunia przez dwa lata. 
      
       źródło: Super Express
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama