UWAGA!

Głos Elbląga: Dwa razy więcej niż w kraju

„Na terenie powiatu stopa bezrobocia jest prawie dwukrotnie wyższa od wskaźnika osób pozostających bez pracy w całym kraju” – czytamy w Głosie Elbląga.

„(…) Przez cztery lata liczba bezrobotnych na terenie powiatu wzrosła o 1029. Znacznie większy wzrost bezrobocia zarejestrowano wśród mężczyzn – w stosunku do roku 1998 jest ich o 1300 więcej (3038 osób). Na terenie powiatu przez cztery lata podniósł się – o prawie 50 proc. – poziom bezrobocia. W roku 1998 stopa bezrobocia wynosiła 23 proc., a obecnie kształtuje się na poziomie 35,5 proc. Jest to wskaźnik niemal dwukrotnie wyższy niż statystycznie – w Polsce (18 proc. na koniec stycznia).
     Niemal 60 proc. bezrobotnych pozostaje bez pracy przez okres powyżej 12 miesięcy".
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Może autor zainteresowałby się, dlaczego tak się stało? Na co naprawdę idą pieniądze przeznaczone na walkę z bezrobociem? Napisać o czymś, o czym wszyscy wiedzą - nie sztuka. Na tym zresztą nie koniec, więc za jakiś czas zowu będzie można pochwalić się, że jest dzidzina, w której Elbląg wiedzie prym w kraju. I co z tego? Dlaczego tak się dzieje. Ktoś za to odpowiada. Napiszcie - kto?
Reklama