UWAGA!

Głos Elbląga: Elblążanin z olimpijskim medalem

„Na rozpoczynających się dzisiaj XXVIII Igrzyskach Olimpijskich nie będzie niestety sportowców z Elbląga” - napisał Głos Elbląga.

„W dotychczasowej historii powojennych letnich olimpiad tylko dwoje elblążan zdobyło olimpijskie medale. Pierwsza była Złota Ela, czyli Elżbieta Duńska-Krzesińska, zdobywczyni złotego (Melbourne `56) i srebrnego (Rzym `60) medalu w skoku w dal. Drugi zaś – Zenon Licznerski, rodowity elblążanin, który w tym roku obchodzić będzie 50. urodziny. Dziś mieszka w Warszawie, ale często odwiedza swoje rodzinne miasto”.
     
     Sylwetka elbląskiego sportowca prezentowana jest obszernie w dzisiejszym Głosie Elbląga.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A Olimpiady zimowe nie liczą się? Helena Pilejczyk - Brązowa medalistka igrzysk olimpijskichw Squaw Valley (1960) na 1500 metrów w łyżwairstwie szyblkim. Medalistka MŚ, 30-krotna mistrzyni Polski i 40krotna rekordzistka naszego kraju. Dwukrotna olimpijka. Elwira Seroczyńska - Srebrna medalista olim[pijska z 1960 roku. Na 1500 metrów minimalnie przegrała z multimedalistką Lidią Skoblikową, natomiast na dystansie 1000 m do 920 metra miała pewne złoto - niestety na ostatnim wirażu potknęła się o grudkę lodu i szansa na medal prysła. Zawodniczka Stali Elbląg, Stali i Sarmaty Warszawa. Wicemistrzyni olimpijska (1960 - 1500 m), mistrzyni świata (1962 - 500 m). 23-krotna mistrzyni Polski (1951-1963).
  • ANNO, skąd o tym wiesz? Czy mogę Cię prosić o kontakt?
Reklama