UWAGA!

Głos Elbląga: Halex przed obliczem Temidy

“Prokuratura Okręgowa w Toruniu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko Romanowi N., Tomaszowi L., Ewie Z., Joannie G., Józefowi B. i Czesławowi M. - przedstawicielom elbląskiej spółki z o.o. Halex” - czytamy w Głosie Elbląga.

“Roman N. Oddany pod dozór policji postanowieniem Prokuratury Okręgowej w Toruniu z 14 lipca 2000 roku, łącznie z zakazem opuszczania kraju i jednoczesnym zatrzymaniem mu paszportu, jest oskarżony o to, że w okresie od 6 sierpnia 1998 r. do 8 marca 2000 r., jako prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Halex sp. z o.o., nie zgłosił wniosku o upadłość spółki na dzień 30 września 1999 r., mimo iż wiedział, że zaprzestanie ona płacenia długów i nie wywiązywała się ze swoich zobowiązań finansowych ze względu na brak majątku wystarczającego do ich zaspokojenia. (...) M.in. 27 października 1999 r. Roman N. Zawarł 2 akty notarialne, na podstawie których przeniósł w zamian za dług na rzecz spółki Atlanta w Warszawie nieruchomość położoną przy drodze z Kadyn do Tolkmicka o powierzchni 8,89 ha, wraz z rozpoczętą budową o łącznej wartości 29 858 622,11 zł oraz nieruchomości w Elblągu przy autostradzie, w postaci działek o łącznej wartości 23 447 560 zł. Transakcje to wyrządziły spółce Halex szkodę majątkową w wysokości ok. 38 mln zł,m jako że wymienione nieruchomości zostały zbyte poniżej ich wartości”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie robiłbym z tego wielkiej hecy HALEX dał się zapamiętać jako dobry pracodawca. HALEX wygrał wszystkie możliwe sprawy sądowe o odszkodowanie za nieprawidłowo wydaną decyzję urzędniczą. Ja myślę, że ta sprawa to zemsta Rządu Polskiego. Inna sprawa, że pan Roman N. to cham, ale w końcu sprzedał to co do niego należało.
 • Ktoś tu komuś zazdrości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rewers(2002-05-17)
 • A kto oskarży Buzka i jego rząd o działanie na szkodę Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz(2002-05-17)
 • Pan Roman N zrobł to co zrobił by każdy z tych co go teraz oskarżają,a z drugiej strony to jest kopanie leżącego , bo jak HALEX istniał to i ludzie mieli kase i miasto miało , ale komuś tam u góry to przeszkadzało bo nie miał udziałów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  misiek(2002-05-17)
Reklama