UWAGA!

Głos Elbląga: Nie ma pracy, nie ma renty

“Wiele osób w Elblągu traci pracę, wiele pozbawianych jest renty. Ratunkiem staje się wtedy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które uprawnia do skorzystania z pomocy społecznej” - informuje Głos Elbląga.

“Obecny rok zaczął się źle dla Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Zabrakło bowiem pieniędzy na opłacenie pracy zespołów orzekających. Jest to zadanie zlecone samorządowi przez wojewodę, ale wojewoda nie przekazywał pieniędzy. Dlatego powstały zaległości, a petenci musieli czekać na orzeczenia. Z ubiegłego roku na obecny przeszło 1200 nie załatwionych wniosków.
     W roku 2001 wniosków o orzeczenie niepełnosprawności było w Elblągu 1610, a z roku poprzedniego pozostało do rozpatrzenia 257 wniosków. Z uwagi na zakłócenia finansowe orzekanie prowadzone było w ograniczonym zakresie. W 2001 roku realizacji doczekało się tylko 667 wniosków, a 1200 przeszło na rok bieżący”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • WEJDZMY DO UE GORZEJ I TAK JUZ BYC NIE MOZE, A TAK POŁOWA BEZROBOTNYCH ULOTNI SIE GDZIES DO JAKICHŚ CYWILIZOWANYCH PAŃSTW!!!!!!
Reklama