UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Głos Elbląga: Skąd się biorą bezrobotni?

„Produkcja, budownictwo, handel – to działy gospodarki, które w największym stopniu wpływają na wzrost bezrobocia w Elblągu i powiecie elbląskim” – informuje Głos Elbląga.

„Poza wymienionymi najwięcej osób traci pracę w takich działach, jak obsługa nieruchomości, ochrona zdrowia i opieka socjalna, pozostała działalność usługowa, komunalna, socjalna. W tychże działach pracowało 56 proc. obecnych bezrobotnych. Niepokojący jest również fakt, że w wymienionych dziedzinach gospodarki pracowników systematycznie ubywa. W II półroczu ubiegłego roku z produkcji odeszło w Elblągu i powiecie elbląskim aż 2848 osób, z handlu hurtowego i detalicznego oraz rzemiosła – 2069 osób, a budownictwa – 1149”.
     
     Szerzej w Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kobiety rodzą bezrobotnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arnold(2002-03-04)
 • "...Niepokojący jest również fakt..." Co za troska!!! Jaki ból w każdym zdaniu! Kogo to niepokoi i spędza sen z powiek? P.... o Szopenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzejbi(2002-03-04)
 • Urzędnicy Elbląscy i inni przedstawiciele władzy! Prosimy weźcie sie do roboty i organizujcie nowe rynki zbytu dla istniejących zakładów, brakuje nam dużych zakładów produkcyjnych, a nie nowych sklepów. Więcej róbcie, a mniej mówcie!!! Czy np. Kaliningrad byłby dobrym rynkiem? Trzeba sprawdzić, a nie czekać. Ruszcie się do pracy, bo wybory tuż, tuż. Pomóżcie małym i średnim przedsiębiorcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z innego świata(2002-03-04)
 • cytat: "„Produkcja, budownictwo, handel – to działy gospodarki, które w największym stopniu wpływają na wzrost bezrobocia " kto pisze takie dyrdymały ?!!!! Logicznym wnioskem - gdyby zlikwidować te działy, to problem bezrobocia zostałby rozwiązany - ale mam ubaw z logiki autora tekstu. Na wzrost bezrobocia nie wpływają działy gospodarki tylko polityka gospodarcza ( i fiskalna).
Reklama