UWAGA!

Głos Elbląga: Skąd się biorą bezrobotni?

„Produkcja, budownictwo, handel – to działy gospodarki, które w największym stopniu wpływają na wzrost bezrobocia w Elblągu i powiecie elbląskim” – informuje Głos Elbląga.

„Poza wymienionymi najwięcej osób traci pracę w takich działach, jak obsługa nieruchomości, ochrona zdrowia i opieka socjalna, pozostała działalność usługowa, komunalna, socjalna. W tychże działach pracowało 56 proc. obecnych bezrobotnych. Niepokojący jest również fakt, że w wymienionych dziedzinach gospodarki pracowników systematycznie ubywa. W II półroczu ubiegłego roku z produkcji odeszło w Elblągu i powiecie elbląskim aż 2848 osób, z handlu hurtowego i detalicznego oraz rzemiosła – 2069 osób, a budownictwa – 1149”.
     
     Szerzej w Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kobiety rodzą bezrobotnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arnold(2002-03-04)
 • "...Niepokojący jest również fakt..." Co za troska!!! Jaki ból w każdym zdaniu! Kogo to niepokoi i spędza sen z powiek? P.... o Szopenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzejbi(2002-03-04)
 • Urzędnicy Elbląscy i inni przedstawiciele władzy! Prosimy weźcie sie do roboty i organizujcie nowe rynki zbytu dla istniejących zakładów, brakuje nam dużych zakładów produkcyjnych, a nie nowych sklepów. Więcej róbcie, a mniej mówcie!!! Czy np. Kaliningrad byłby dobrym rynkiem? Trzeba sprawdzić, a nie czekać. Ruszcie się do pracy, bo wybory tuż, tuż. Pomóżcie małym i średnim przedsiębiorcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z innego świata(2002-03-04)
 • cytat: "„Produkcja, budownictwo, handel – to działy gospodarki, które w największym stopniu wpływają na wzrost bezrobocia " kto pisze takie dyrdymały ?!!!! Logicznym wnioskem - gdyby zlikwidować te działy, to problem bezrobocia zostałby rozwiązany - ale mam ubaw z logiki autora tekstu. Na wzrost bezrobocia nie wpływają działy gospodarki tylko polityka gospodarcza ( i fiskalna).
Reklama