UWAGA!

Głos Elbląga: Wizerunek zmienią kupcy

„Elbląscy kupcy, handlujący na targowisku miejskim przy ul. płk. Dąbka, zbierają pieniądze na opłacenie koncepcji zagospodarowania tego terenu”. Głos Elbląga publikuje rozmowę z Lucjanem Filaszkiewiczem, prezesem Elbląskiej Rady Gospodarczej.

„7 marca odbyło się spotkanie środowiska gospodarczego reprezentującego kupców targowiska miejskiego z udziałem przedstawicieli stowarzyszenia Gildia Kupców Żuławskich i Elbląskiej Rady Gospodarczej – relacjonuje Lucjan Filaszkiewicz, prezes ERG. – (…) W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób. (…) Powołany został 5-osobowy komitet organizacyjny, którego zadaniem jest przygotowanie koncepcji urbanistycznej dla tego terenu. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na opłacenie tego opracowania.
     (…) Argumentem przemawiającym za rozpoczęciem działań inwestycyjnych na targowisku stała się perspektywa uzyskania prawa własności do terenu targowiska, jak i wybudowanych obiektów. W sytuacji, gdyby grunt przejął obcy inwestor, kupcom groziłaby utrata miejsc pracy. Ocenili zatem, że pole do manewru jest dla nich bardzo ograniczone i praktycznie nie mają wyjścia”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W gdansku buduje sie Manchattan, na budowe w centrum Wrzeszcza zrzucilo sie 311 firm widac mozna sie zebrac do kupy i tworzyc warunki do konkurowania z co rusz nowymi hipermarketami:)
  • Polak jak zwasze Polakowi klody rzuca, a korzystają obcy. Niedługo może być prawdziwe, że wasze są ulice, a nasze kamienice! Czy w Polsce, czy za granicą Polak Polakowi wilkiem. Jeśli to się nie zmieni, to dalej będzie bieda, a Polacy będą parobkami na swojej ziemi. Dziekujemy władzy!!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    patriota(2002-03-11)
Reklama