UWAGA!

Granice marzeń

”Wniosek Elbląga o zmianę przynależności wojewódzkiej jest kompletny. Wszystko wskazuje jednak na to, że na jego akceptację nie mamy co liczyć” - podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

”Prezydent Henryk Słonina i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kempiński wzięli udział we współnym posiedzeniu sejmowych komisji samorządu terytorialnego oraz spraw wewnętrznych i administracji, które odbyło się we wtorek w Warszawie.
     Elbląska delegacja uzyskała zapewnienie posłów oraz wiceministra spraw wewnętrznych Józefa Płoskonki, że zapis o niekompletności dokumentów zostanie anulowany, a w związku z tym wniosek Elbląga o włączenie do woj. pomorskiego będzie rozpatrywany jeszcze w tym roku.
     Przedstawiciele Elbląg przywieźli jednak z Warszawy także złe informacje.
     - W uchwale zawierającej opinie obu komisji co do skutków reformy znalazł sie zapis, że ich członkowie uznają wprowadzony w 1999 roku podział administracyjny za dobry. Także z naszych rozmów z posłami i urzędnikami ministerstwa wynika, że szanse na korekty granic województwa są znikome” - powiedział "Gazecie Wyborczej" Andrzej Kempiński.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama