UWAGA!

Gubernator Kaliningradu odgryza się Polsce. "Co za pranie mózgu!"

 Elbląg, Kaliningrad,
Kaliningrad, fot. RG, arch. portEl.pl

W odciętym od dużej Rosji, a graniczącym z Polską, obwodzie kaliningradzkim gubernator Anton Alichanow próbuje jakoś obłaskawić kryzysową rzeczywistość. Jak informowaliśmy, w regionie rośnie bezrobocie i szaleją ceny w sklepach. Według gubernatora polskie media kreują zły obraz wydarzeń i robią polskim czytelnikom pranie mózgu w sprawie Rosji - informuje portal wp.pl.

- Teraz naszym głównym zadaniem jest powiedzieć całemu krajowi, że do Kaliningradu można latać bezpiecznie. Polacy z karabinami maszynowymi nie chodzą tu po ulicach. Czasami po prostu czytam jakieś bzdury. Czytam prasówki z polskich mediów i po prostu myślę: co to za pranie mózgu! Biedni są ci Polacy, którzy w to wierzą - powiedział Anton Alichanow.

Gubernator zabrał głos podczas regionalnego zgromadzenia ustawodawczego 29 kwietnia. Portal Newkaliningrad.ru relacjonował, że w ten sposób urzędnik odpowiadał na "szereg nieprawdziwych publikacji" polskiej prasy o tym, co się dzieje w obwodzie kaliningradzkim. Przy czym historia o polskich patrolach w Kaliningradzie to echa plotek wśród Rosjan.

W regionalnym parlamencie Anton Alichanow próbował załagodzić sprawę uderzenia sankcjami gospodarczymi w największy regionalny biznes. Avtotor, czyli montownia auta marek: BMW, Kia i Hyundai, ogłosiła niedawno, że wysyła pracowników na urlop od 1 do 23 maja.

Więcej na portalu www.wp.pl.


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak ogląda tylko TVP, to ma rację. Tam ostre pranie mózgu, takie jak w ich telewizji.
 • Mnie nie żal tych ruskich świń, niech zdychają z głodu
 • @Pablo Escobar - Niech zjedzą u swojego Putina na dworze. On ma dużo wszystkiego.
 • @Pablo Escobar - Obwód Kaliningradzki to nie Rosja stricte obywatele jej ale zamknięci w enklawie zwolennicy pokoju. Po upadku Putina proeuropejskie partie z obwodu walczą i będą walczyć o suwerenność obwodu i wyłączenie go ze struktor federacji rosyjskiej. Będą i chcą niezależności oraz suwerenności na rzecz niepodległości. Mieszkańcy obwodu wiedzą jak się u nas żyje i wiedzą że jesteśmy pokojowym krajem. Przyjeżdżali tu, robili zakupy, spacerowali, korzystali z restauracji i sklepów wolnocłowych. Nie skazywałbym ich dziś na banicje.
 • To są Rosjanie, a Rosjanie to Rosjanie... zawsze i bez względu na sytuację.
 • To jest tylko Putin i jego pranie mózgu. W Rosji łykają w Kaliningradzie już nie.
 • Redakcja mogłaby także umieścić artykuł z Onetu odnośnie partii z Obwodu Kaliningradzkiego na rzecz jej oderwania od Moskwy. Dziś są na ucgodztwie ale walki o wolny obwód nie porzucili. To także stawia nowe światło i spojrzenie na problem jego mieszkańców.
 • No, ale już wiemy, że to wszystko przez "szczekanie NATO". Czytając takie słowa (czyje słowa!) - Coraz bardziej utrwalam się w przekonaniu, komu ta wojna była bardzo potrzebna i nie jest to wcale Rosja na pierwszym miejscu, Rosja jest tylko narzędziem a układanka już się układa sama.
 • no jak sie oglada tvn, tvn24,polsaty i tvp to ma sie niezle mozg wyprany. przypominam ze te telewizje przez dwa lata sialy pandemie strachu pokazujac zaklamane zdjecia kowidianskich ofiar, czytajac liczbe zgonow, pokazujac fejkowe obrazy wloskich ciezarowek z tysiacami trupow czy tez lodowiska zamienione na gogantyczne kostnice. mimo to wielu baranow oglada te stacje i ba tam im powiedzieli ze maja chodzic w maskach i sie szprycowac szpryca od gatesa i wiecie co? wielu gamoni sie posluchalo tych pseudoredaktorow z tv. szok!
 • @Np. - ta wojna jest potrzebna rządzącym światem, i właścicielom największych korporacji by odrobić straty z pandemii, wystarczy spojrzeć na dwie rzeczy (a takich jest więcej), ceny ropy w czasie pandemii były najniższe od bardzo wielu lat (ja tankowałem pb 95 - po 3,57 pln/l), teraz ceny są rekordowo wysokie, druga rzecz to taka, że gdy tylko wojna się zaczeła, to zniknęła pandemia.
 • @wszoku - Wszędzie piorą. Trzeba mieć mózg by nie dać się wyprać, a takich Polaków coraz mniej niestety.
 • @Np. - Spójrz na historię. Jakim autorytetem jest papież ? Gdzie był papież Pius XII w trakcie II wojny światowej ? W swoich pałacach milczał, kiedy na ulicach polskich miast szalał niemiecki terror, kiedy ginęli wierni, księża i zakonnicy wszystkich wyznań chrześcijańskich w całej Europie. Wojna zdefiniuje od nowa pojęcie bogatych krajów zachodu i krajów upadających jak Polska. Ekonomicznie chyba lecimy lotem koszącym i scenariuszem relatywnym do bankructwa Grecji. Tylko to bardzo niewygodna prawda na salonach PiS.
Reklama