UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Na ratunek jedzeniu

Na ratunek jedzeniu

2020-10-16 18:00

16 października to Światowy Dzień Żywności. Stanowi on m.in. przypomnienie, że na świecie nieustannie marnowane są miliony ton jedzenia, a także zachętę do eliminowania tego zjawiska. Ciekawa możliwość walki z marnowaniem jedzenia stoi także przed mieszkańcami naszego miasta, wszystko za sprawą... aplikacji w telefonie.

Wyspa Estyjska na Zalewie Wiślanym

Wyspa Estyjska na Zalewie Wiślanym

2020-09-23 08:00

Prawie 22 tysiące osób wzięło udział w głosowaniu na nazwy dla trzech nowych wysp, powstających w naszym kraju. Jedna z nich jest budowana na Zalewie Wiślanym, jako przyrodnicza rekompensata związana z przekopem Mierzei Wiślanej. Ma mieć nazwę Estyjska.

GDOŚ wydał decyzję. Budowa przekopu może być kontynuowana

GDOŚ wydał decyzję. Budowa przekopu może być kontynuowana

2020-09-22 18:24

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska częściowo uchylił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Budowa kanału żeglugowego przez mierzeję może być jednak kontynuowana.

Kontrowersyjna deklaracja dla rodziców w elbląskiej szkole

Kontrowersyjna deklaracja dla rodziców w elbląskiej szkole

2020-09-03 11:14

"Jako rodzic/prawny opiekun rozumiem i akceptuję powyższe ryzyko zakażenia oraz ryzyko powikłań COVID-19, w tym nieodwracalne uszkodzenie płuc i zgon (...)" - to fragment deklaracji, którą mieli otrzymać rodzice i opiekunowie uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Sformułowania zawarte w tekście wywołały sprzeciw jednego z rodziców, który o sprawie poinformował ogólnopolskie media. Sytuację opisał portal Wirtualna Polska.

Policjant uratował 12-latkę, sam utonął

Policjant uratował 12-latkę, sam utonął

2020-08-21 09:12

Wczoraj (20 sierpnia) na niestrzeżonej plaży w Sztutowie doszło do tragedii. Policjant dostrzegł tonącą, 12-letnią dziewczynkę: uratował dziecko, sam jednak utonął. O sprawie pisała Gazeta.pl.

Paweł Olechnowicz chce odszkodowania za bezzasadne zatrzymanie

Paweł Olechnowicz chce odszkodowania za bezzasadne zatrzymanie

2020-08-10 10:18

100 tysięcy złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa domaga się elblążanin Paweł Olechnowicz, był prezes Lotosu, za bezzasadne zatrzymanie, do którego doszło pod koniec stycznia 2019 roku. Proces w tej sprawie rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Amerykańskie dowództwo w Elblągu?

Amerykańskie dowództwo w Elblągu?

2020-08-07 07:03

W Polsce ma stacjonować 5,5 tysięcy żołnierzy z V Korpusu Wojsk Lądowych USA. Portal Onet informuje, że wysunięte dowództwo tej jednostki ma stacjonować w... Elblągu. - To nie jest prawda. To będzie inna lokalizacja – twierdzi tymczasem Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Uczniowie wrócą do szkół 1 września

Uczniowie wrócą do szkół 1 września

2020-08-05 15:01

Nowy rok szkolny uczniowie mają rozpocząć w szkołach – zapowiedział dzisiaj minister edukacji Dariusz Piontkowski. Ministerstwo przygotowało wytyczne, dając dyrektorom możliwość przechodzenia na naukę zdalną lub zdalno-stacjonarną, gdy będzie tego wymagać sytuacja. W szkołach nie trzeba będzie zakrywać nosa i ust.

7 ton bursztynu nie w miejscu przekopu, ale na całej Mierzei

7 ton bursztynu nie w miejscu przekopu, ale na całej Mierzei

2020-07-25 19:22

Ministerstwo Aktywów Państwowych informowało niedawno, że w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej ma się znajdować niemal 7 ton bursztynu. Jednak, według resortu gospodarki morskiej, można będzie go wydobyć jedynie 500 kg. O sprawie pisze money.pl.

Strażnik z obozu Stutthof skazany

Strażnik z obozu Stutthof skazany

2020-07-24 10:16

93-letni dziś Bruno D., były strażnik niemieckiego nazistowskiego obózu koncentracyjnego i zagłady Stuthoff, został skazany przez sąd krajowy w Hamburgu na 2 lata więzienia w zawieszeniu. Uznano go współwinnym śmierci więźniów podczas II wojny światowej.

Prawie 7 ton bursztynu w miejscu przekopu

Prawie 7 ton bursztynu w miejscu przekopu

2020-07-23 13:01

  W miejscu przekopu Mierzei Wiślanej złoża bursztynu wynoszą 6,9 ton – poinformował Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych. Poprzednie szacunki mówiły o 1,4 tony.

Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia

Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia

2020-07-21 10:00

Od dziś (21 lipca) mają wejść w życie kolejne zmiany w reżimie sanitarnym w naszym kraju związanym z epidemią koronawirusa. Rząd postanowił poluzować część obostrzeń, szczególnie związanych ze sportem i kulturą, o czym informuje portal Onet.pl.

Znikający Lotos

Znikający Lotos

2020-07-14 16:28

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. A to oznacza, że wkrótce znane logo, kojarzone z Gdańskiem i Pomorzem, zniknie ze stacji paliw.

Kanał nie dla wojska

Kanał nie dla wojska

2020-06-24 10:41

Przez kanał na Mierzei Wiślanej nie będzie w stanie przepłynąć niemal żadna polska jednostka wojskowa – pisze w swoim raporcie dla sejmiku województwa pomorskiego Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego Sdirect24.

Granice będą ponownie otwarte

Granice będą ponownie otwarte

2020-06-10 19:34

Od soboty, 13 czerwca, Polska ponownie otwiera granice z państwami Unii Europejskiej – ogłosił dzisiaj premier. Trzy dni później mają być wznowione międzynarodowe loty. Kwarantanna po przyjeździe do kraju nie będzie już konieczna.

Prezes pyta sędziów o przerwanie rozpraw <em> (aktualizacja) </em>

Prezes pyta sędziów o przerwanie rozpraw (aktualizacja)

2020-06-10 06:59

Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu zażądał od przewodniczących wszystkich wydziałów w tym sądzie, czy posiedzenia lub rozprawy rozpoczęły się we wtorek niezgodnie z terminem – pisze Onet.pl Miała być to reakcja na działania Stowarzyszenia „Iustitia”, które apelowało do sędziów o przerwanie rozpraw na 30 minut w geście solidarności z sędzią Robertem Tuleyą. Po publikacji tekstu głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Przekop Mierzei: Kolejny raz odroczono decyzję w sprawach środowiskowych

Przekop Mierzei: Kolejny raz odroczono decyzję w sprawach środowiskowych

2020-06-04 10:02

Do 17 lipca Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odroczyła wydanie postanowienia ws. decyzji środowiskowej dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej. GDOŚ tłumaczy kolejne przesunięcie wydania decyzji tym, że musi zapewnić wszystkim stronom udział w postępowaniu - informuje Onet.pl

Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach <em> (aktualizacja) </em>

Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach (aktualizacja)

2020-05-12 16:07

W najbliższych dniach rząd ma podjąć decyzję o „odmrożeniu” restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Będzie też można organizować imprezy do 50 osób – wynika z wypowiedzi wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz dla portalu money.pl

Makabryczna zbrodnia, która wstrząsnęła Żuławami

Makabryczna zbrodnia, która wstrząsnęła Żuławami

2020-05-04 10:37

20-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego jest podejrzany o zamordowanie swojej byłej dziewczyny. Jej poćwiartowane zwłoki odnaleziono w polu. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu dożywocie.

Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

2020-04-12 07:37

Ciekawą inicjatywę w walce z koronawirusem przedstawili radni Nowego Miasta Lubawskiego. Część swoich diet przekazali na dezynfekcję miasta. Za te pieniądze udało się zdezynfekować 20 km miejskich ulic.

Reklama