UWAGA!

Jak grom z IX piętra

"Z balkonu na dziewiątym piętrze jednego z wieżowców przy ul. Kościuszki oderwał się płat tynku. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo" - czytamy w "Dzienniku Elbląskim".

"- Usłyszałem huk, kiedy spojrzałem przez balkon, na dole leżał już tynk. W pierwszej chwili myślałem, że urwał się jeden z balkonów - opowiada Janusz Kamiński, mieszkaniec jednego z niższych pięter bloku przy ul. Kościuszki. - Na szczęście na dole nikt nie stał.
     Zdaniem dyrekcji Zarządu Budynków Komunalnych, w którego zasobach znajdują się bloki przy ul. Kościuszki, osypanie się tynku było przypadkowe, a mieszkańcy nie mają powodów do obaw.
     - Bloki przy ul. Kościuszki, podobnie jak wieżowce na Zawadzie, przy ul. Grunwaldzkiej albo na Zatorzu to stosunkowo nowe zasoby, budowane na początku lat 70. - mówi Romuald Żyłowski, dyrektor ZBK w Elblągu. - (...) Tynk musiał zacząć odchodzić już wcześniej. Być może został źle położony albo była w nim szczelina, która pogłębiła się po zimie i spowodowała jego osunięcie. Ale te bloki są w dobrym stanie technicznym i mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie".
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama